Ana Sayfa  /  HAYAT  /  'Ebru Gündeş boşanma davası açmadı'
  • Facebook da Paylaş
'Ebru Gündeş boşanma davası açmadı'
  • 06-10-2016
  • 1 yorum
Geçtiğimiz Mart ayında ABD'de tutuklu bulunan Reza Zarrab dün New York'ta hakim karşısına çıktı. Zarrab'ın avukatlığını eşi Ebru Gündeş'le de boşanması sürecinde kendisini temsil edecek olan Şebnem Eriş üstlendi. Eriş, Gündeş'in henüz bir boşanma davası açmadığını söyledi.
BOŞANMA DAVASI YOK
 
Tüm Zarrab Ailesi'nin avukatlığını üstlenen Şebnem Eriş, davayla ilgili gelişmeler nedeniyle son iki aydır New York'a gelip gittiğini belirterek Ebru Gündeş'in henüz bir boşanma davası açmadığını, Zarrab ve Gündeş'in aralarında daha önce yapılmış bir mal paylaşımı anlaşması olduğunu, çocuklarının velayeti için ise görüşmelerin devam ettiğini söyledi.
 
Eriş, anlaşmalı boşanmalarda Türk mahkemeleri her iki tarafın da mahkeme salonunda bulunmasını istediğinden, Zarrab'ın halen New York'ta hapiste tutuluyor olmasının durumu karmaşıklaştırdığını belirtti.
 
İki saat geç başlayan duruşmada ilk sözü, İran yaptırımları konusunda uzman, Zarrab'ın savunma ekibinden avukat Paul Clement aldı. Ve Zarrab'a yönelik suçlamaların İran yaptırımlarını ihlal ve bankacılık sahtekârlığı olmak üzere iki temel eksende geliştiğini, ancak Zarrab ABD vatandadaşı olmadığından ve Zarrab'ın gerçekleştirdiği, New York Başsavcısı Preet Bharara'nın hazırladığı iddianameye konu para transferlerinin ABD yargısının yetki alanına girmediğini, ayrıca bu transferler sonucu Amerikan bankalarının bir zarar yaşamadıklarını iddia ederek bu iki temel suçlamanın düşürülmesini talep etti. Clement, bu talebin mahkemece kabul edilmesi halinde bu ikisine bağlı gelişen karapara ve ABD'yi dolandırma suçlamalarının da otomatikman düşürülmesini istedi.
 
Ardından Zarrab'ın savunma ekibine liderlik eden avukat Benjamin Brafman söz aldı. O da gözaltına alındığı gün Zarrab'ın telefon şifresini gümrük memurlarına verirken haklarının ihlal edildiğini öne sürüp, bu nedenle Zarrab'ın telefonundan elde edilen delillerin yok sayılmasını istedi.
 
23 OCAK'TA JÜRİ KARŞISINA ÇIKACAK
 
Savcılık adına konuşmayı ise Bharara'nın yardımcısı Michael Lockard yaptı. Lockard, ilgili yasalardan ve daha önceki mahkeme kararlarından emsaller vererek Zarrab'a yönelik suçlamaların geçerli olmasını istedi. Yaklaşık iki saat süren sözlü savunmaların ardından Berman duruşmayı sona erdirdi. Zarrab'ın avukatlarının talepleriyle ilgili ne zaman karar vereceğine dair ise bir açıklama yapmadı. Eğer savunma ve başsavcılık arasında bir anlaşma olmazsa, Zarrab'ın 23 Ocak 2017'de jüri karşısına çıkarılması bekleniyor.
Etiketler : 'Ebru - Gündeş - boşanma - davası - açmadı' -
YORUMLAR
  • cumbuş   10-10-2016 14:53

    BOŞANMA ONDA OLAN PARA KİMDE VAR TÜRKİYEDE ONADAN ZENGİN ADAM BULAMSIN GERÇİ VERDİRLER SENİ ALMAZLAR.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE