Ana Sayfa  /  GÜNDEM  /  12 bin polis açığa alındı
  • Facebook da Paylaş
12 bin polis açığa alındı
  • 04-10-2016
  • 2 yorum
Emniyet Genel Müdürlüğü, FETÖ/PDY soruşturmasında 12 bin polisi açığa aldı
Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görevli yaklaşık 12 bin polisin açığa alındı. Yapılan araştırmalar sonunda 81 kentte açığa alınmasına karar verilen polislere bugün itibarıyla tebligatların yapılacağı öğrenildi. 
 
BAKANLIK TEMİZLİK BAŞLATTI
 
İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü'nde büyük bir operasyon başlattı. Bakanlık 81 ilde çok sayıda polisin FETÖ/PDY üyesi şüphesiyle görevden uzaklaştırılması kararını aldı. Aralarında çeşitli rütbelerde bulunan müdürlerinde olduğu yaklaşık 12 bin polisin örgüt ile bağlantısı olduğu iddia edildi.
 
Operasyon kapsamında Ankara'da 1350, İzmir 570, Diyarbakır'da 650 ve Hakkari'de 350 emniyet mensubuna görevden el çektirildiği öğrenildi. Açığa alınanların arasında üst düzey emniyet müdürlerinin de olduğu belirtildi. 
 
SORUŞTURMA SONUNDA İHRAÇ
 
İçişleri Bakanlığı tarafından açığa alınan polisler hakkındaki soruşturmayı polis başmüfettişlerin yürütecek. Soruşturmalar sonucunda, FETÖ/PDY ile bağlantısı olduğu belirlenen polislerin meslekten ihraç edileceği öğrenildi.
Etiketler : 12 - bin - polis - açığa - alındı -
YORUMLAR
  • tarafsız   06-10-2016 15:07

    HERKES DOĞRU SÖYLESİ FETÖ YU EN ÇOK KİMLER SEVERDİ.

  • SEVDA KETEN   06-10-2016 10:50

    KENDİ DÜŞEN AĞLAMAZ BULAŞMIŞSA YAPACAK BİR ŞEY YOK. MESELA MELİH GÖKÇEK İŞİN İÇİNDE İŞİN İÇİNDEN ÇIKILMADI MI HEMEN GÜNDEM DEĞİŞİTİRİP, BUNU ŞU PARTİ BAŞKANIN HABERİ VARDI DİYOR.YALANDAN KŞM ÖLMÜŞ ADALETLİ OLSUN YETER BU BAŞKANLAR VAR GÜCÜYLE DESTEK ÇIKMIŞLAR BEN DEĞİLİM KEMAL YAPMIŞ, GİZLENMEK YOK HALK BİLİYOR.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE