Ana Sayfa  /  RİZE  /  Ardeşen ilçe spor müdürüne veda yemeği
  • Facebook da Paylaş
Ardeşen ilçe spor müdürüne veda yemeği
  • 26-02-2007
  • 0 yorum
  • 3060 okunma
Emekliye ayrılan Ardeşen İlçe Spor Müdürü Ali Paşa Kabaoğlu için İlçe Kaymakamlığınca veda yemeği düzenlendi.

Haber53.com-Sabri Aslışen

Ardeşen Gren Ayder otelinde düzenlenen veda yemeğine İlçe Kaymakamı Cahit Işık, Garnizon Komutanı Mustafa Özdemir, Belediye Başkanı Mümtaz Sinan, Başkan Yardımcısı Avni Kâhya, İlçe Özel İdare Müdürü Dursun Yaşaroğlu, Mustafa Şener Ateşli, İlçe Tarım Müdürü Ferhat Çağlar, Ardeşen Ziraat Odası Başkanı Turan Kabaoğlu ve diğer daire müdürleri ile Ali Paşa Kabaoğlu’nun daire arkadaşları eşleriyle birlikte katıldılar. Yemekte İlçe Kadastro Kontrol Mühendisi Nuh Korkmaz Yiğit sahne alarak davetlilere duygulu anlar yaşattı.

Öğretmenlik mesleği ile 1971 yılında devlet memurluğuna başlayan Kabaoğlu, ilçe Halk Eğitimi Müdürlüğü ve diğer daire müdürlüğü görevlerini yaptıktan sonra 1997 yılından beri Ardeşen İlçe Spor Müdürlüğü olarak görev aldı. İlçe de onu “Paşa dayı” olarak tanıdı.

 

 

İlçe halkı adına kısa bir konuşma yapan Ardeşen’in Sesi Gazetesi sahibi Av. Sedat Kâhya, Kabaoğlu ile aynı dönemde öğretmenlik mesleğini yaptıklarını, o dönemdeki sevecenliği ve kendine olan güvenini hiçbir şekilde kaybetmemesi kendilerini gururlandırdığını belirtti.

 

Yorucu bir maraton sonrası 36 yıl devlete hizmet ettiğini belirten Ali Paşa Kabaoğlu, görevde olduğu yıllar itibariye kimseyi üzmediğini belirterek, gerek ilçede gerekse ilçe dışındaki tüm daire arkadaşlarıyla iyi diyaloglar içinde olduğunu söyledi. Kabaoğlu, “Göreve başladığım yılda duyduğum heyecanı şimdide aynısını yaşıyorum.” dedi.

 

 

İlçenin Paşa dayısının emekli olmasına gönüllerinin razı olmadığını ifade eden Belediye Başkanı Mümtaz Sinan, Kabaoğlu’nun yeri geldiğinde belediyenin, yeri geldiğinde İlçe Spor Müdürü olduğunu söyledi.

 

Ardeşen Kaymakamı Cahit Işık, göreve geldikleri 4 yıldan beri ilçenin paşa dayısı olan Kabaoğlu ile uyumlu bir şekilde çalıştıklarını dile getirerek,36 yılını devletine adayan memuru bulmak çok zor olduğunu belirtti. Işık,”Tüm Ardeşenliler gibi bende paşa dayıyı unutmayacağım. Kendisine bundan sonraki yaşamında ailesi ile birlikte mutlu ve sağlıklı bir hayat dilerim.”dedi

 

Ali Paşa Kabaoğlu için Ardeşen Gren Ayder otelinde düzenlenen veda yemeğinde, Ardeşen Kaymakamı Işık ve Belediye Başkanı Sinan ile diğer daire amirleri ve diğer davetliler Kabaoğlu’na çeşitli hediyeler sundular.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE   

HABER53, RİZE, RİZE HABERLERİ, GÜNCEL HABER - SON DAKİKA HABERLER © 2015
Yasal uyarı : Sitemizdeki tüm yazı, fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.