Ana Sayfa  /  KİM KİMDİR  /  Recep ÖZER
 • Facebook da Paylaş
Recep ÖZER
 • 23-10-2007
 • 6 yorum
 • 3163 okunma

Recep ÖZER,1966 yılında Rize’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Rize’de tamamladı. 1986 yılında  Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalını  kazandı  ve aynı bölümden  1990 yılında mezun oldu. 1992 yılında yine aynı  Üniversitenin Sosyal Bilimler Enstütüsü Psikolojik Danışma  ve Rehberlik Yüksek Lisans Programını kazandı, 1 yıl  ingilizce hazırlık  okudu,daha sonra bilim derslerini  aldı ve  Türkiye düzeyinde rehberlik ve psikolojik danışmanlık  meslek alanında  ilk kez tükenmişlik  sendromu üzerinde bir  araştırma olan tezini tamamlayarak Psikolojik Danışma  ve Rehberlik  alanında  bilim uzmanı derecesini (M.A) aldı.

1993 yılında Rize Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünde  Araştırma ve Yayın  Bölüm Başkanı olarak göreve başladı, 1994  yılında bu merkezin müdürlüğüne vekaleten atandı ve  merkezin kuruluş çalışmalarını yürüttü.  1997 yılında da asaleten kurum müdürlüğüne atandı.  ÖZER halen bu merkezde  idareci  ve psikolojik danışman-pisikolojik hizmetler uygulayıcısı olarak görev   yapmaktadır.  ÖZER 1999 yılında Türkiye de ilk olarak yapılan  yöneticilik sınavını kazandı ve  yöneticilik eğitimini  tamamladı.

Özer’in   yayınlanmış Psikolojik danışmanlarda Tükenmişlik, Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı  adlı kitapları “Rize ilinde Öğrenci Başarısızlığının Çeşitli Faktör ve Değişkenlere  Göre İncelenmesi” adlı araştırması  IV. ve VII. Ulusal Eğitim Bilimleri  ve VIII. Ulusal Psikolojik Danışma ve Rehberlik , I.ulusal Psikolojik danışma  ve Rehberlik uygulamaları 2006,I. Rize sempozyumu  2006, Kongrelerinde bilimsel araştırma sunuları ve yayınlanmış makaleleri, ayrıca pek çok   ortak  yayın olarak  kitap çalışması bulunmaktadır.

Recep ÖZER  Yöret Vakfının  (Yüksek Öğretimde  rehber yetiştirme vakfı -istanbul) kuruluşunun  30. yılı nedeniyle  Türkiye düzeyinde    düzenlemiş olduğu  2002  yılı rehberlik  psikolojik danışma  araştırma uygulama  yarışması ödülünü kazanmıştır.

Özer 2006 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde  The Council  of İnternational  Programs USA  programına katılarak Psikolojik Danışma Rehberlik  hizmetleri alanında eğitim almıştır.

Özer’in kurumu  2006 yılında  Toplam Kalite  Yönetimi Konusunda   yılın kaliteli  kurum  teşvik ödülünü kazanmıştır.

Toplam Kalite Yönetimi(TKY) il formatörü olup,  bu konudaki çalışmaları yürütmektedir. Özer, öğretmen ve yöneticilere, değişik meslek gruplarına  ve anne – babalara toplam 10 binden fazla yetişkine çeşitli konularda seminer vermiştir. Bu çalışmaları devam etmektedir.

Özer,Eğitim gönüllüsü olup Türk  Eğitim Vakfı çalışmalarını , ayrıca Ulusal  ve İl düzeyinde  psikolojik danışma ,psikososyal  hizmetler  ve diğer mesleki bir çok proje, uygulama,eğitim  çalışmasını yürütmektedir..

Özer görev yaptığı sürede kurumu Bakanlık teşekkür belgesi(3) ayrıca ,kendisne bakanlık teşekkür ve   Valilik makamınca  takdir(4) ve Milli Eğitim Müdürlüğünce teşekkür belgeleri (6)  ve  aylıkla  ödüllendirilmiştir.

Özer evli,  iki çocuk babası olup, orta derecede İngilizce bilmektedir.

kaynak

Etiketler : Recep ÖZER -
YORUMLAR
 • mahmut aydin   29-07-2008 00:18

  recep kardesim seninle gurur duyuyoruz cok kutsal bir gorev yapiyorsun insanlara hizmet hakka hizmet tir yolun acik olsun basarilarin dayim olsun

 • SELÇUK KASAP   03-01-2008 11:05

  Sayın hocamı anlatmakla ifade edilemeyeceğine karar verdim. O yüzden herhangi birşey yazmayacağım şu kadarı varki eşi benzeri bulunmayan biridir kendileri. Saygılarımla

 • murat kayışoğlu   24-12-2007 14:54

  iyiki varsın recep kardeşim başarılarının devamını dilemiyorum çünkü senin ilerde çok daha güzel yerlere geleceyini biliyorum yolun açık olsun.

 • Osman Küçükali   06-12-2007 16:59

  Recep hocamla Rize'de çalıştığım sürede tanıştım.Çok mükemmel bir insan. Çok değerli bir bürokrat inşallah daha üst makamlarda kendisini görürüz.

 • memiş özer   29-11-2007 09:11

  Bir akraban olarak başarılarından en az senin kadar mutlu oluyorum desem yalan olmaz,başarılarının devamını dilerim.

 • Resul USTA   25-10-2007 17:57

  kendisiyle bir rizeli olarak gurur duyorum.mesleğinde çok başarılı ve güzel hizmetler veriyor.benim çoçuğum otistik olduğundan kendisinin oğlumun üzerine çok emeği olmuştur.ailem adına kendisine tekrar teşekkür eder,çalişmalarında başarılardiler saygılar sunarım.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE   

HABER53, RİZE, RİZE HABERLERİ, GÜNCEL HABER - SON DAKİKA HABERLER © 2015
Yasal uyarı : Sitemizdeki tüm yazı, fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.