Ana Sayfa  /  HAYAT  /  2017 Mobilya Trendleri
  • Facebook da Paylaş
2017 Mobilya Trendleri
  • 11-01-2017
  • 0 yorum
İç mekânların dekorasyonlarında önemli bir yer tutan mobilyalar; perde, ev aksesuarları ve halılarla da birleşerek kişilerin yaşam kalitesini yansıtmaktadır.

 

 

İç mekânların dekorasyonlarında önemli bir yer tutan mobilyalar; perde, ev aksesuarları ve halılarla da birleşerek kişilerin yaşam kalitesini yansıtmaktadır. Genellikle uzun dönem -hatta bazen bir ömür boyunca- kullanılmak üzere alınan ve evlerin demirbaşı olarak görülen mobilyaların, zaman içinde değişen yaşam alışkanlıkları, beğeniler ve moda karşısında ara ara yenilenmeleri de gerekebilir.

 

Biz de, yakın zaman içinde mobilyalarını değiştirmeyi düşünenlerin ya da yeni bir eve çıkacak olanların ilgisini çekeceğini düşünerek, 2017’ye henüz girdiğimiz şu günlerde göze çarpan mobilya trendlerini mercek altına aldık.

 

İşte 2017 mobilya trendleri:

 

Ahşap Sıcaklığı Ön Plana Çıkacak

Tuğla, kiremit gibi pişmiş topraktan yapılan duvar döşemelerinin ve ahşap sıcaklığının öne çıkacağı 2017’de, doğal ve mat görünüşlü ahşap mobilyalar sık sık karşımıza çıkacak. İç mekanlara sade bir görünüm katacak olan eskitilmiş mobilya ve ahşapeşyaları, özellikle de nostalji sevenler tercih edebilir.

 

Kapitone Yatak Başlıkları

Tarz ve karakteri yansıtması bakımından yatak odalarının önemli dekorasyon unsurları arasında yer alan yatak başları, 2017 yılında kapitone dokulu modeller ile öne çıkacak. Kalın ve yumuşak dokuları ile, yatakta otururken de sırtınıza destek veren kapitone yatak başlıkları; pastel tonlar, kadife kumaş ve düğmelerle 2017’de yatak odalarına hakim olacak.

 

Mantar Pano Görünümlü Mobilyalar Geliyor

Üzerine küçük notların iğnelendiği, çalışma ortamlarının vazgeçilmezi olan mantar pano, bu yıl itibariyle mobilyalarda da karşımıza çıkacak. Bugüne kadar daha çok duvar panolarında görmeye alışkın olduğumuz mantar doku, 2017’de özellikle sehpa, masa ve sandalyelerle buluşarak evlerimize gelecek. Ses yalıtımı sağlayan bir madde olması bakımından da tercih sebebi olabilecek mantar doku, iç mekanlara sıcaklık ve samimiyet kazandıracak.

 

Geri dönüşüme ne dersiniz?

Eski ve yeninin muhteşem birleşimini yansıtan 2017 mobilya trendleri, geri dönüştürülerek işlevsellik kazandırılan ürünleri de evlerimize getiriyor. Sehpa olarak düzenlenen araba lastikleri ve ağaç kütükleri ya da kapıdan yapılan kitaplıklar, bu yıl evlerin dikkat çekici dekorasyon unsurlarından olacak.

Mermer Sehpalara Merhaba

Bu aralar oturma odanızda değişiklik yapmayı planlıyorsanız, bu yılın mobilya trendleri arasında olan mermer sehpalara göz atmadan karar vermemenizi öneriyoruz. Aydınlık bir oda için tercih edilebilecek zarif mermer sehpalar aynı zamanda iç mekanlara kaliteli bir görünüm de kazandırır.

 

“Bir yıl nasıl başlarsa öyle devam eder.”derler. Siz de mobilyalarınızda trendlere uygun yapacağınız bu değişikliklerle hayatınızın her alanına güzellikleri davet edebilirsiniz!

https://www.ronline.com.tr/tr/19-mobilya

Etiketler : 2017 - Mobilya - Trendleri -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE