Ana Sayfa  /  GÜNDEM  /  Yeni haftada yağış var mı? Haritalı
  • Facebook da Paylaş
Yeni haftada yağış var mı? Haritalı
  • 04-02-2008
  • 0 yorum
  • 3702 okunma
Türkiye genelinde yoğun sisli hava hakim. Batıda ve güneyde hava ılık, ama iç ve Doğu Anadolu’da kuvvetli soğuk var. Yeni haftada nasıl bir hava hakim olacak? 5 günlük haritalı rapor:

Türkiye genelinde çarşamba gününe kadar önemli bir yağış beklenmiyor, sis oluşmaya devam edecek. Batıda ve güneyde hava ılık, ama iç ve Doğu Anadolu’da kuvvetli soğuk var.

İstanbul’da bu hafta önmeli bir yağış yok, çarşamba gününe kadar hava parçalı bulutlu ve sıcaklık 15 derece yakın olacak. Yarın sabah da pus dluşacak. Ankara’da yağış yok, yarından itibaren pus yoğunluğunu artıracak, hava kirliliği de özellikle ulus civarında artıyor. İzmir ve Adana’da bahar havası var. Yarın İstanbul 14, Ankara 6, İzmir 17, Bursa 13, Adana 16 derece.

Marmara bölgesi çarşamba gününe kadar bu yüksek sıcaklığını koruyacak, hava genellikle parçalı buluklu. Rüzgar zayıf olduğundan sabahları pus oluşuyor, ama Balıkesir çevresinde pus daha yoğun olarak görülüyor. Kırklareli ve tekirdağ çevresinde hava kirliliğinde oldukça artış var. Yarın Edirne 13, Çanakkale 16, Sakarya 15 dereceye çıkacak.

İç Anadolu bölgesinde gökyüzü parçalı bulutlu, ama yerde pus oluşuyor. Oluşan pusla birlikte hava kirliliği de artıyor. Sivas-Niğde arasında gökyüzü daha az bulutlu. O nedenle bu bölgede gece soğuması fazla. Sıcaklık gece Kayseri’de -19, Sivas’ta -18 dereceye kadar iniyor, don ve buzlanmaya karşı tedbirli olunmalı. Konya 4, Eskişehir 7, Sivas -2 derece

Ege bölgesinde rüzgarın zayıflaması sıcaklığı hızla arttırıyor. Çarşamba gününe kadar hava az bulutlu ve açık olacak. İç kesimlerde ise sis oluşuyor. Bugün Denizli 14, Muğla 17, Kütahya 8 derece

Akdeniz bölgesinde sıcaklık, iki gün daha artıyor. Antalya’da ise sıcaklık 20 dereceye yaklaşıyor.

Güneydoğuda’da hava açık, gündüz sıcaklığı yükseliyor, ancak geceler çok soğuk geçiyor. Bugün Antalya 18, Gaziantep 12 derece.

Doğu Anadolu’da yoğun kar yağışının ardından, havanın açması bölgede yeniden kuvvetli soğuğa neden oluyor. Gece sıcaklık Erzurum’da -32, Kars’da -28, Erzincan’da -29 dereceye kadar iniyor, dışarıda uzun süre kalınmamalı. Gündüz İse Erzurum -10, Malatya 3, Van 1 derece olacak.

Karadeniz’de yağışlar kesildi, hava açıyor. Son yağışların ardından kar kalınlığı Gümüşhane’de 31, Bayburtta 48 cm’e çıktı, buzlanma devam ediyor. Çarşamba günü Batı Karadeniz’de sıcaklık yeniden düşmeye başlıyor. Doğuda ise ısınma devam edecek. Trabzon 10, Samsun 13, Bolu 6 derece

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE   

HABER53, RİZE, RİZE HABERLERİ, GÜNCEL HABER - SON DAKİKA HABERLER © 2015
Yasal uyarı : Sitemizdeki tüm yazı, fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.