Ana Sayfa  /  GÜNDEM  /  Kar tatili ilan edilen iller
 • Facebook da Paylaş
Kar tatili ilan edilen iller
 • 19-02-2008
 • 30 yorum
 • 3467 okunma
Bazı üniversitelerde de eğitime birgün daha ara verildi..

NEVŞEHİR

Nevşehir Vali Vekili Ruhi Paker, kar yağışının devam etmesi nedeniyle il merkezi ile tüm ilçelerdeki ilköğretim ve liselerin tatil edildiğini söyledi.

BURSA

Bursa merkez ve kimi ilçelerde, kar yağışı nedeniyle eğitime 1 ila 2 gün ara verildi. Bursa Valiliği'nden yapılan açıklamada, meteorolojiden alınan bilgiye göre, Bursa'da yoğun kar yağışı nedeniyle öğrencilerin güvenliği ve okula ulaşmalarında meydana gelebilecek olumsuzlukların önüne geçilmesi amacıyla Bursa merkez ve kimi ilçelerde ''kar tatili'' uygulanacağı bildirildi.

Okulların merkez Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer ve diğer ilçeler Gemlik, Mudanya, Kestel, Gürsu, Harmancı, Keles ve Orhangazi'de 1 gün, Mustafakemalpaşa'da ise 2 gün tatil edildiği kaydedildi. Büyükorhan, Yenişehir ve İznik ilçelerinde okulların baren açık olacağı, İnegöl, Karacabey ve Orhaneli'de merkezde eğitim-öğretimin süreceği, taşımalı sistemle eğitim yapılan İnegöl'de 23, Karacabey'de 12, Orhaneli'de de 1 köy okulunda bugün eğitime ara verileceği ifade edildi.

GİRESUN

Giresun'da, etkili kar yağışı nedeniyle, merkez ilçeye bağlı belde ve köylerde okullar 2 gün, ilçelerdeki bazı okullar ise bugün tatil edildi. Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, merkez ilçeye bağlı belde ve köylerdeki ilköğretim okulları ile merkezde taşımalı eğitim gören öğrenciler için eğitime 2 gün ara verildiği ifade edildi. Açıklamada şöyle denildi:

''Yoğun kar yağışı nedeniyle Alucra, Çamoluk, Dereli, Doğankent, Güce ve Şebinkarahisar ilçelerindeki ilköğretim okulları ve liselerde, Bulancak, Espiye, Tirebolu ve Yağlıdere ilçelerinde köy okullarında, Keşap ilçesinin Karabulduk beldesi ile Çamlıca köyündeki ilköğretim okullarında ise öğretime bugün ara verildi.''

NİĞDE

Niğde'de, kar yağışı nedeniyle ilköğretim okulları ve liselerde eğitime bugün ara verildi. Niğde İl Sağlık Kurulu, kar yağışı nedeniyle bugün Niğde merkez ile Çiftlik ve Ulukışla ilçelerindeki ilköğretim ve liselerde eğitime ara verilmesi kararı aldı. Kurul kararına göre, bugün engelli memurlar da izinli sayılacak.

AMASYA

Kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle Amasya'da eğitime bugün ara verildi.

Alınan bilgiye göre, devam eden kar yağışı nedeniyle Amasya Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu, ilköğretim okulları ve liselerde eğitime bugün ara verilmesini kararlaştırdı.

Amasya Üniversitesinde de 20 Şubat Çarşamba gününe kadar eğitime ara verildi.

ADIYAMAN

Adıyaman'da, Kriz Merkezi'nce alınan karar doğrultusunda, kar yağışı ve elverişsiz hava koşulları nedeniyle Çelikhan ilçesi ve bağlı köylerde bugün eğitime ara verildi. 

KAYSERİ

Kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle Kayseri'de eğitime bugün ara verildi.

Alınan bilgiye göre, Kayseri Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu, ilköğretim okulları ve liselerde eğitime bugün de ara verilmesini kararlaştırdı.

Kamuda çalışan özürlü personelin de bugün idari izinli sayılacağı belirtildi.

BİNGÖL'DE EĞİTİME 2 GÜN ARA VERİLDİ

Bingöl'de, kar yağışı nedeniyle eğitime bugünden itibaren 2 gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, kar yağışının hayatı olumsuz etkilediği il genelinde, ilköğretim okulları ve liselerde eğitime 2 gün ara verildi.

Hava koşularının uygun olması durumunda okullarda 21 Şubatta ders başı yapılacağı bildirildi.

TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİNDE EĞİTİME 1 GÜN ARA VERİLDİ

Yoğun kar yağışının etkili olduğu Tokat'ta, Gaziosmanpaşa Üniversitesinde (GOPÜ) eğitime 1 gün ara verildi.

Yetkililer, eğitime verilen aranın uzatılıp uzatılmayacağına hava şartlarına göre karar verileceğini kaydettiler.

KARAMAN VE AKSARAY

Karaman ve Aksaray'da da okullarda bugün eğitime ara verildi.

AYDIN

Aydın'ın Nazilli, Kuyucak ile Bozdoğan ilçelerinde ise okullar bugün, bağlı köylerinde ise 2 gün tatil edildi. 

TRABZON

Trabzon'da etkili olan kar yağışı nedeniyle il merkezinde Pınaraltı Keleşli ve Sayvan köy okulları ile Maçka ilçesindeki tüm okullar bugün tatil edildi.

KIRIKKALE

Kırıkkale'nin Keskin, Bahşılı, Delice, Sulakyurt, Çelebi ve Yahşihan ilçelerinde okullar bugün, Balışeyh ilçesinde ise bugün tatil edildi.

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ

Bu arada, Sakarya Üniversitesinde, devam eden kar yağışı nedeniyle eğitime bugün de ara verildiği bildirildi.

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ MERKEZ KAMPÜSÜNDE EĞİTİME ARA VERİLECEK

İstanbul'daki olumsuz hava koşulları nedeniyle Maltepe Üniversitesi merkez kampüsünde eğitimebugün de ara verileceği bildirildi.

Üniversiteden yapılan açıklamada, merkez kampüs dışındaki Dragos kampüsü ve tıp fakültesinde ise eğitime bugün devam edileceği belirtildi.

SAKARYA İL GENELİNDE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Sakarya ile Samsun il genelinde etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bugün de ara verildi.

Sakarya Valiliği, olumsuz hava koşulları yüzünden, İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla eğitime bugün de ara verildiğini açıkladı.

SAMSUN

Samsun'da, yer yer devam eden kar yağışı nedeniyle Samsun Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu, il genelindeki ilköğretim okulları ve liselerin bugün de tatil edilmesini kararlaştırdı.

Ayrıca kamu görevlisi engelliler de 20 Şubat çarşamba gününe kadar idari izinli sayıldı.

KONYA'DA OKULLARDA EĞİTİME ARA VERİLDİ

Konya'da olumsuz hava şartları nedeniyle eğitime bugün de ara verildiği bildirildi.

Valilik açıklamasında, ''Ancak olumsuz hava koşullarının devam etmesi ve ulaşımda yaşanan aksaklıklar nedeniyle 19 Şubat Salı günü de eğitim öğretime ara verilmesi kararlaştırıldı'' dedi.

Konya Valiliğinden yapılan açıklamada ise kamu kurumlarında çalışan özürlülerin de Salı günü izinli sayılacağı açıklandı.

ORDU'DA EĞİTİME ARA VERİLDİ

Kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle Ordu'da eğitime bugün de ara verildi.

Alınan bilgiye göre, halen bölgede yer yar devam eden kar yağışı nedeniyle Ordu Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu, il genelindeki okullarda eğitime ara verilmesine karar verdi.

Ordu'da daha önce alınan kararla il merkezi ve ilçelerdeki okullarda eğitime 1 gün ara verilmişti.

ZONGULDAK

Zonguldak kent merkezi ile Ereğli İlçesi'nde etkisini sürdüren kar nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın 1 gün süreyle tatil edildi.

Vali Yavuz Erkmen, kar yağışının Çarşamba gününe kadar devam edeceğini belirterek, “Çarşambadan sonra hava sıcaklığı artacak. Bu nedenle vatandaşlarımız sel baskınlarına karşı dikkatli olsun. Biz de bu konuda önlemlerimizi alıyoruz” diye konuştu.

KOCAELİ

Yurdun etkisi alan kar yağışı nedeniyle bazı yerlerde eğitime bugün de  ara verildi.

Kocaeli'de Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, il genelinde taşımalı sistemin uygulandığı ilköğretim okullarının 19 Şubat Salı günü tatil edildiği bildirildi. Açıklamada, diğer ilköğretim okulları ve liselerde eğitim ve öğretime bugün  başlanacağı kaydedildi.

BURDUR

Burdur'un Gölhisar ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle merkez ve tüm köylerde okullarda eğitime bugün ara verildi.

AYDIN

Aydın'ın Nazilli, Kuyucak ve Bozdoğan ilçelerine bağlı köylerde eğitime bugün ara verildi. 

ÇANAKKALE

Çanakkale'nin Yenice ilçesinde ilköğretim okulları ve liseler bugün de tatil edildi.

BARTIN

Bartın'da merkez, Kurucaşile ve Amasra ilçesinde eğitime bugün de ara verildiği bildirildi.

BİLECİK İL GENELİ, BALIKESİR VE KARABÜK'ÜN BAZI İLÇELERİNDE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle bazı il ve ilçelerdeki ilköğretim ve liselerde eğitime ara verildi. Zonguldak Valisi Yavuz Erkmen, düzenlediği basın toplantısında, kentte 2 gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle merkez ve ilçelerden Ereğli, Alaplı, Devrek, Gökçebey ve Çaycuma'da eğitime bugün ara verildiğini, okullarda görevli engelli ve hamilelerin de izinli sayılacaklarını söyledi.

Balıkesir Valisi Selahattin Hatipoğlu da bugün beklenen don ve buzlanma nedeniyle il merkezi ile Balya, Bandırma, Bigadiç, Dursunbey, Marmara, Erdek,Gönen, İvrindi, Kepsut, Manyas, Savaştepe ve Susurluk ilçelerindeki ilköğretim ve liselerde eğitime bir gün daha ara verilmesinin kararlaştırıldığını bildirdi.

Hatipoğlu, bugün kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli personelin de idari izinli sayılacağını belirtti. Bilecik il geneli, Karabük'ün Eskipazar ve Ovacık ilçeleri ile Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki okullarda da hava muhalefeti nedeniyle eğitime ara verildi.

BUGÜN TATİL OLAN ÜNİVERSİTELER DE ŞUNLAR:

Sakarya Üniversitesi
Amasya Üniversitesi
Yozgat Üniversitesi
Maltepe Üniversitesi

AA

YORUMLAR
 • hasibe    19-02-2015 13:17

  uşakta okuLLar tatil olsun hava çok soğuk

 • sedef   01-01-2009 21:42

  bulancaktaki bütün okullar mı tatil yoksa sadece ilkokular mı ya?

 • burak   28-12-2008 19:14

  konyada okullar tatilmi tatil deyilmi oldugundan haberimis yok yani tatil olsa seviniriz

 • eskişehir öğrencilerii   28-12-2008 16:52

  nerde esk burda kapılar acılmıyoo evde kaldık devamsızlık 18 ,5 okula gidemiyoz yok yazılcam tatil yapın sn vali baba :)

 • bir anne   25-12-2008 01:37

  bolu merkez kar altın da hala tatil varmı yokmu haber yok.bu çocuklar sabah kalkar okula hazırlanır ondan sonrada okullar tatil deyip eve geri gönderirler,bu soğukta.

 • cansu   24-12-2008 09:18

  hani ankaraaaaaa

 • atmaca_53   21-02-2008 22:42

  yaaaa rize niye tatıl degil yarın yaaa haftanın son günü 1 günden bir şey olaz

 • sexsiy girl   20-02-2008 01:46

  ahow ahow hane tatil bea okular edilio dershaneler nie edilmio oraya uzak aracıylamı gidios sanki manyaklar

 • cihan   20-02-2008 00:43

  boyle sey olmaz dısarıda kar her tarafı örttü ama tatıl yok anlayabılmıs degılım...

 • adsız   19-02-2008 19:36

  okullar hafta sonuna kadar tatil olsun lütfen ya yapın bu tatili

 • adsız   19-02-2008 16:48

  rizede kar yağıyor ama niye tatil olmuyo

 • adsız   19-02-2008 16:10

  ya arkadas bugun niğdeye tatil edildi ya bugunde yaıyor atil felan yapmazlar artık niğdeli garibanlara tatil bir kere vurur baska urmaz

 • bilmem   19-02-2008 14:39

  merahaba arkdaşlar ben ist. dan ama rizeliyim burda okullar tatil keyfinin çıkarıorum(maltepe gzli)

 • medix   19-02-2008 13:25

  okulumuz dağın başında nasıl çıkacağız oraya nerde tatilll

 • elif   19-02-2008 12:24

  tatilin olması çok iyi oldu. aksaray çok sevinçli tabi ben başta olmak üzere ama çarşambada olursa iyi olur. neyse byyyyyy

 • ESRA   19-02-2008 12:02

  okulda mahsur kaldık salmıolar bisi:D:D:D:D

 • kubra-yna   19-02-2008 11:30

  ya rıze de ılcelerde tatıl olduda sankı okudugumuz okula ılcelerden gelenler yok sadece merkesde oturanlr gelıyor....mıllıegıtım bakanlıgı merkesde de kar yagıyor yagmur dıye gorme sakınnn trabzon tatıl rıze tatıl degıl sankı aralarında cok fark var ıkısının ya hade edın rızeyı de tatılll yapmayın gozunuzu seveyım MERKESDE OTURANLARIN SUCU NE ANLAMIYORUMM..

 • whıte    19-02-2008 11:25

  rizedekıler ögrencı degılmı cocuk degılmı ya nıe tatıl edılmedı okullar :(

 • darkness_sailor   19-02-2008 11:18

  Hane her yer tatil edılmıs bızım burda tatıl yok dısarda 1 metre kar var... okuldada 19.5 devamsızlık...

 • kubraa   19-02-2008 11:17

  yanı rıze de kıyamet kopsun tatıl olmasın sadece merkes ı nıye dusunuyorlar bılmem ılcelerden de gelenler var okullara ılceler tatıl merkes degılll akla sıgmıyor ya guneysu cayelı sankı okula buradan gelenler yokj merkesde oturmak suc mu ya sımdı....

 • SeDAT   19-02-2008 11:16

  neden rixzede okullar tatildeğil yaaa olmaz böyle bişe istanbul da buaranın 3 de biri kar yağmaz 2 gün tatil olur neden bize bunu ediyorlar anlamuyorum yaaa :( :( :(

 • hasan   19-02-2008 11:00

  evet nerde bu rize

 • gerek yok   19-02-2008 10:45

  yav aksarayda tatilmi okullar 19 şubatta

 • sefa   19-02-2008 10:25

  hani rize yokmuuuuuuuuuuuuuu gitsekmi okula gitmesekmi bayaga kar yagıyor

 • xxxxx   19-02-2008 10:21

  evet Rize nerede..........

 • isimsiz   19-02-2008 10:11

  rizede tatil olsn nolur beee

 • Dogan   19-02-2008 09:58

  Rİze kağ yağışı altında hala tatil olmadıı birisi birşeyler yapsın

 • erdi   19-02-2008 09:56

  ya dunya nın kari var biz koyden gelen ogrenciler nasıl gelcek ....sn vali tatil yok mu??

 • saalla   19-02-2008 09:51

  yaa rize de kıyamet kopuyo nie tatil edilmedi

 • ADSIZ   19-02-2008 06:04

  eeeeee nerde burda RİZE

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE   

HABER53, RİZE, RİZE HABERLERİ, GÜNCEL HABER - SON DAKİKA HABERLER © 2015
Yasal uyarı : Sitemizdeki tüm yazı, fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.