Ana Sayfa  /  RİZE  /  Fırtına deresinde balık avı yasağı
  • Facebook da Paylaş
Fırtına deresinde balık avı yasağı
  • 06-05-2008
  • 1 yorum
  • 1470 okunma
Rize'nin Ardeşen ilçesinde Fırtına Vadisi üzerinde bulunan Fırtına Deresi ve bağlı kollarında su ürünleri avcılığının yıl boyunca yasaklandığı bildirildi.


     Ardeşen Tarım Müdürü Ferhat Çağlar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1380 sayılı Su ürünleri Kanununa istinaden 2007/44 sayılı amatör su ürünleri avcılığını düzenleyen tebliğ uyarınca, Fırtına Vadisi üzerinde bulunan Fırtına, Seslikaya, Tunca ve Durak dereleri ve kollarında her türlü su ürünü avcılığının yıl boyunca yasaklandığını belirtti.
     Yasağa uymayanlar hakkında 633 YTL idari ceza uygulanacağını ifade eden Çağlar, ''Üremek amacıyla Fırtına Deresi'ne giriş yapan deniz alası, uygun yerde yumurtalarını bıraktıktan sonra geldiği yoldan geri dönmektedir. Yumurtadan çıkan yavrular, 30-36 ay sonra anaç balıkların geldiği yöne doğru göç yolculuğuna çıkmaktadır. Son yıllarda her geçen gün azaldığı tespit edilen deniz alasının korunması için herkesin yasaklara uyması gerekir'' dedi.

YORUMLAR
  • ali   07-05-2008 11:36

    derelerimizde bulunan balık ve balık çeşitlerini arttımak için gerekli önlemleri almalı ve alınan bu önlemlerin birey olarak ta takipçisi olmalıyız.

Diğer Haberler
GAZETE İLK SAYFALAR
 

KÜNYE     REKLAM     İLETİŞİM     SİTENE EKLE