Ana Sayfa  /  RİZE  /  Fırtına deresinde balık avı yasağı
  • Facebook da Paylaş
Fırtına deresinde balık avı yasağı
  • 06-05-2008
  • 1 yorum
  • 3082 okunma
Rize'nin Ardeşen ilçesinde Fırtına Vadisi üzerinde bulunan Fırtına Deresi ve bağlı kollarında su ürünleri avcılığının yıl boyunca yasaklandığı bildirildi.


     Ardeşen Tarım Müdürü Ferhat Çağlar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1380 sayılı Su ürünleri Kanununa istinaden 2007/44 sayılı amatör su ürünleri avcılığını düzenleyen tebliğ uyarınca, Fırtına Vadisi üzerinde bulunan Fırtına, Seslikaya, Tunca ve Durak dereleri ve kollarında her türlü su ürünü avcılığının yıl boyunca yasaklandığını belirtti.
     Yasağa uymayanlar hakkında 633 YTL idari ceza uygulanacağını ifade eden Çağlar, ''Üremek amacıyla Fırtına Deresi'ne giriş yapan deniz alası, uygun yerde yumurtalarını bıraktıktan sonra geldiği yoldan geri dönmektedir. Yumurtadan çıkan yavrular, 30-36 ay sonra anaç balıkların geldiği yöne doğru göç yolculuğuna çıkmaktadır. Son yıllarda her geçen gün azaldığı tespit edilen deniz alasının korunması için herkesin yasaklara uyması gerekir'' dedi.

YORUMLAR
  • ali   07-05-2008 11:36

    derelerimizde bulunan balık ve balık çeşitlerini arttımak için gerekli önlemleri almalı ve alınan bu önlemlerin birey olarak ta takipçisi olmalıyız.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE   

HABER53, RİZE, RİZE HABERLERİ, GÜNCEL HABER - SON DAKİKA HABERLER © 2015
Yasal uyarı : Sitemizdeki tüm yazı, fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.