Ana Sayfa  /  RİZE  /  Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezi faaliyetleri
  • Facebook da Paylaş
Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezi faaliyetleri
  • 11-07-2009
  • 0 yorum
  • 3557 okunma
Rize Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu, 2 yıl önce açılan Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde bu yıl sonuna kadar binin üzerinde faaliyet yapılacağını tahmin ettiklerini söyledi.


Rize Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu, 2 yıl önce açılan Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde bu yıl sonuna kadar binin üzerinde faaliyet yapılacağını tahmin ettiklerini söyledi.
     Hocaoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kent yaşamına önemli ivme kazandıran Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde çeşitli kurum ve kuruluşlarca birçok etkinlik yapıldığını belirtti.
     İlde 2007 yılı Şubat ayında hizmete giren merkezin şehrin yaşamında büyük bir değişim ve canlılık oluşturduğuna dikkati çeken Hocaoğlu, ''Kent yaşamına önemli ivme kazandıran kültür merkezinde çeşitli kurum, kuruluş ve derneklerce konferans, seminer, tiyatro, konser, sergi gibi etkinlikler yapılmaktadır. Bunun yanında çeşitli eğitim konularıyla geleneksel ve çağdaş sanatlar alanlarında da kurslar ve seminerler düzenlenmektedir'' dedi.
     Söz konusu faaliyetler içerisinde tiyatro gösterilerinde de sevindirici bir artış olduğunu ifade eden Hocaoğlu, gerek Kültür ve Turizm Bakanlığı Tiyatrolar Genel Müdürlüğü, gerek özel tiyatro kuruluşları, gerekse ildeki çeşitli kurumlarca periyodik olarak tiyatro gösterileri yapıldığını kaydetti.
     Hocaoğlu, kültür merkezinde yapılan faaliyetlerin açıldığından bu yana artarak devam ettiğini dile getirerek, ''Kültür merkezinde açıldığı ilk yıl çeşitli konularda 300'ün üzerinde faaliyet yapıldı. Geçen yıl ise bu faaliyetlerin sayısı 700'ü aştı. Kültür merkezinde bu yıl sonuna kadar binin üzerinde faaliyet yapılacağını tahmin ediyoruz. Kültür merkezi, Rize'nin kültüründe inanılmaz bir dönüşüm sağladı'' diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE   

HABER53, RİZE, RİZE HABERLERİ, GÜNCEL HABER - SON DAKİKA HABERLER © 2015
Yasal uyarı : Sitemizdeki tüm yazı, fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.