Ana Sayfa  /  KARADENİZ  /  1. Uluslararası tulum ve müzik festivali
 • Facebook da Paylaş
1. Uluslararası tulum ve müzik festivali
 • 30-04-2010
 • 3 yorum
 • 3066 okunma
Rize ve Artvin illerinde düzenlenecek 1. Uluslararası Tulum ve Müzik Festivalinin 1-6 Temmuz tarihleri arasında yapılacağı bildirildi.


     Çamlıhemşin Belediye Başkanı İdris Lütfü Melek, yaptığı açıklamada, bu yıl ilki düzenlenecek olan Uluslararası Tulum ve Müzik Festivalinin 1 Temmuzda Artvin'de başlayacağını belirtti.
     Festivalin 6 Temmuza kadar Artvin ve Rize illerinin ilçelerinde yapılacağını ifade eden Melek, ''Festival 6 Temmuzda Rize'de yapılacak tören ile sona erecek. Festivale Bulgaristan, Gürcistan, İtalya, Fransa, Macaristan, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Romanya, Bosna Hersek ve Yunanistan'dan da halk oyunları ekipleri katılacak. Festivalin amacı ülkeler arasında kültür etkileşimini sağlamak, ve halk oyunlarının geliştirerek ülke kültürlerinin gelişmesine katkı sağlamak'' dedi.
     Melek, festival kapsamında Ayder Yaylası'nda da etkinlik yapılması için çalışma yaptıklarını da kaydetti.

YORUMLAR
 • Bayram ÜNAL   30-04-2010 23:17

  Festivale Bulgaristan Gürcistan İtalya Fransa Macaristan Polonya Çek Cumhuriyeti Romanya Bosna Hersek ve Yunanistan Allah aşkına sonra PONTUS ERMENİ bilmem ne. Fransa İtalya Yunanistan 'ın ne işi var bu festivalde. PARASINI finanse edenler sizden Türki Cumhuriyetleri ve Arap Ülkelerinden ( Müslüman ) katılım olmaması yönünde söz alarak mı para veriyor. Turizm elbette olmalı elbette ki çok güzel bir olay ancak nedense bu bölgenin ülkeleri yerine nedense Artvin Rize arasında Amerikanın isteği doğrultusunda SOL ÖRGÜTLERİN önderliğinde ciddi faaliyetler var. Dikkatli olmak lazım. SAYIN BAŞKAN AZERBAYCAN TÜRKMENİSTAN TACİKİSTAN gibi kardeş ülkeler ile MISIR SURİYE FİLİSTİN FAS gibi Müslüman kardeşlerimizi de davet edin lütfen. İlla birilerinin zev ü sefa içerisinde izleymekten gurur ve onur duydukları etkinliklere mahkum olmayalım değil mi????

 • emre   30-04-2010 19:46

  İdris Lütfü Melek Çamlıhemşine tarihinin en güzel yıllarını yaşatıyorsun. Bu gurur bizim.

 • Şükrü BAŞ   30-04-2010 19:02

  Cambazlar iş başında yine. Ekonomik sıkıntıları unutturmanın şenlikleri bunlar. Şöyle buyrun efendim.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE   

HABER53, RİZE, RİZE HABERLERİ, GÜNCEL HABER - SON DAKİKA HABERLER © 2015
Yasal uyarı : Sitemizdeki tüm yazı, fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.