Ana Sayfa  /  RİZE  /  Kılıçdaroğlu'nun Rize mitingi konuşması
 • Facebook da Paylaş
Kılıçdaroğlu'nun Rize mitingi konuşması
 • 25-05-2011
 • 28 yorum
 • 3151 okunma
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Başbakan'ın memleketi Rize'de halka seslendi..

Fotoğraflar için tıklayın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da içinde bulunduğu seçim otobüsüne, Rize mitinginin ardından Çayeli ilçesine doğru giderken bir grup tarafından yumurta atıldı.

Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Meydanı'ndaki mitingin ardından, partililerin de içinde bulunduğu seçim otobüsü ile Çayeli ilçesinde Muhtarlar Derneğinde muhtarlarla bir araya gelmek üzere hareket etti. Rize Belediyesi yakınında, yol kenarında bekleyen bir grup, otobüse Karadeniz Sahil Yoluna çıkacağı sırada yumurta attı.

Yumurtaların bazıları otobüsün ön camına, bazıları ise diğer kısımlarına isabet etti. Yumurtalı saldırının ardından otobüs durmayarak yoluna devam etti.

Polisin gözaltına aldığı Y.Ö. ve Ö.K, Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından savcılığa sevk edildi.

"SÖZLERİMİ TUTAMAZSAM BIRAKACAĞIM"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, verdiği sözleri yerine getiremezse ilk 4 ay içinde siyaseti bırakacağını, genel başkanlıktan da ayrılacağını açıkladı.

Kılıçdaroğlu, partisince Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, bu ülkede her zaman her yerde insana değer verdiğini belirterek, ''İnsan Allah'ın yarattığı en değerli varlıktır ve başımın üstünde yeri vardır. Hangi partiye oy verirse versin, bütün yurttaşlarım arasında ayrım yapmadım. Sadece şu ayrımı yaptım; benim için yandaş yok sadece ve sadece vatandaş var'' dedi.

Rize'ye ilk olarak 1976 yılında genç bir bürokrat olarak geldiğini, yukarıda bir çay bahçesine çıktığını anlatan Kılıçdaroğlu, ''Orada yeşilin bütün tonunu görmüştüm ve demiştim ki Allah'ın bu ülkeye verdiği bu kadar güzel bir doğa parçasını nasıl olur da dünyaya tanıtmayız. Bir turizm cenneti olabilir yeşili, doğası ile güzelliği ile. Rize aslında çok şey kaybetti. Karadeniz için fındık Giresun ve Trabzon için ne kadar önemli ve stratejik bir ürünse çay da Rize için o kadar önemli, stratejik bir üründür. Çay üreticileri hayatından memnun mu? Taban fiyat verildi mi? Allah Allah, nasıl taban fiyat verilmez. Gerçekten verilmedi mi taban fiyat?'' diye konuştu.

Bir ülkeyi yönetenlerin halkın sağduyusuna güvenmek zorunda olduklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

''Bir ülkeyi yönetenlerin temel amacı o ülkede yaşayanların mutlu olmasıdır, o ülkede hiç bir çocuğun yatağa aç girmemesidir. Bunun mücadelesini veriyoruz. İstiyoruz ki bu güzel ülkede herkes mutlu, huzur içinde, mutluluk içinde yaşasın, kimse birilerine muhtaç olmasın.

Çayınızı, ÇAYKUR'u, fabrikaları özelleştirdiler. Rizeli zengin oldu mu? Rizeli özelleştirmeden bir kar elde etti mi? Peki Allah aşkına niye özelleştirdiler. Bütün Rizeli kardeşlerime söylüyorum. Duvarın bir kenarına yazın, halkın iktidarında özelleştirmeye son vereceğiz. Çayda özelleştirme olmayacak, ÇAYKUR'da özelleştirme olmayacak. ÇAYKUR Rizelinin olacak. ÇAYKUR çay üreticisinin kara gün dostu olacak. FİSKOBİRLİK fındık üreticisinin, Toprak Mahsulleri Ofisi buğday üreticisinin kara gün dostu ise ÇAYKUR da çay üreticilerinin kara gün dostu olacak.

Biz çayı bu bölge için stratejik ürün sayıyoruz. Bu bölgenin tek geçim kaynağı, en önemli geçim kaynağı çaydır. İnsanlar bütün aile olarak zor şartlarda çalışırlar. Gübresini, ilacını verirler, kadınlar çay toplar. Ben de birara çay topladım, onu da söyleyeyim. Alın teri dökerler ve bedelini de almak isterler. Sen çay üreticisinin alın terinin değerini vermeyeceksin, yurtdışından kaçak çay gelecek, buna göz yumacaksın. 35-40 bin ton arasında bu ülkeye her sene gelir o çaylar, kullanılır ama kimse görmez. Kardeşiniz Kemal görecek.''

''KAÇAK ÇAYLAR İMHA EDİLECEK''
Kaçak çayların tamamını imha edeceklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

''Kaçak çayı niye imha edeceğiz? Eğer benim ülkemin insanı alın teri dökmüşse, çalışmışsa, güneşin sıcağında, yağmurun altında çalışmışsa, çoluk çocuk, kadın erkek demeden çalışıp, alın teri döküp çay elde etmişse, bir başka ülkenin çayını buraya getirip onun alın terinin çalınmasına izin vermeyeceğiz, vermemeliyiz. Bu bizim milliyetçilik anlayışımızdır. Önce benim ülkemin insanı kazanacak. Yıllar yılı söylediler, bir sürü politikacı çıktı söyledi. 'Efendim şöyledir, böyledir' dedi. Bakın herkes köşeyi döndü, ceplerini doldurdular. Ben ceplerimi doldurmayacağım. Benim ceplerim vatandaşın talepleri ile doludur.''

''YENİ CUMHURİYET HALK PARTİSİ HALKIN PARTİSİ OLACAK''
Bu sırada cebindeki notları çıkartıp vatandaşlara gösteren Kılıçradoğlu, şunları söyledi:

''Kişi iş ister, kimi aş ister, kimi 'geçinemiyorum' der, herkesin bir derdi var. Ben dertlere derman olacağım, size sözüm var. Yeni Cumhuriyet Halk Partisi diyoruz. Yeni Cumhuriyet Halk partisi halkın partisi olacak. İşçinin partisi olacak. Çay üreticinini partisi olacak. Taşeron işçisinin partisi olacak. Yeni Cumhuriyet Halk Partisi yeri, zamanı gelince halka hesap verecek. Halka hesap vermeyi namusu, görev kabul edecek. Bunun için yola çıktık. Bunun için mücadele ediyoruz. Yeni Cumhuriyet Halk Partisi alın terine değer verecek.''

Rize'nin Hemşin ilçesinde organik çay üretildiğini anımsatan Kılıçdaroğlu, ''Satılırken 3 misli fiyata satılıyor da alırken niye aynı fiyata alınmıyor, nasıl oluyor bu? Organik çay üretimini teşvik edeceğiz. Sadece Türkiye'de değil, bütün dünyaya kaliteli çaylarımızı ihraç edeceğiz. Öyle hayali ihracat da değil. Gerçek anlamda ihraç edeceğiz. Rize'yi Türkiye'nin bir markası yapacağız. Bu sizin çayınız. Alın teri dökülen, emek harcanan çay, ama hakkını alamayan çay. Alın terinin karşılığını alamayan çay. O nedenle diyorum ki çayı milli ürün ilan edeceğiz. Çay üreticisi hakkını alacak. Her çay üreticisi daha rahat bir nefes alacak'' diye konuştu.

''ÇAYI RİZE'YE KİM GETİRDİ''
Vatandaşlara ''çayı Rize'ye kim getirdi'' diye soran Kılıçdaroğlu, ''Rusya'dan şemsiyesinin içinde çayı getiren rahmetli İsmet İnönü'dür. 1947 yılında buraya gelip çay ekilmesi lazım, buradaki insanların geçinmesi lazım diyen kişidir. İlk çay fabrikasını kuran kişidir. Ve onun getirdiği çayı, fabrikayı kuran büyük insan Allah'ın rahmetine kavuştu. Onun torunu burada'' diyerek otobüsün üzerinde bulunan CHP Rize milletvekili adayı Kenan Bıyık'ı tanıttı.

Kılıçdaroğlu, çayı Cumhuriyet Halk Partisi'nin getirdiğini belirterek, ''Şimdi sahip çıkacağız, sonuna kadar sahip çıkacağız. Rize'de milletvekilimiz, adaylarımız burada. Onların en içten saygıları selamları var. onlar sürekli içinizdeler, sizin dertlerinizi dile getirecekler. Ben size bir soru sorayım. Siz hiç TBMM'de kürsüye çıkıp 'Rize'nin şu sorunu var' diyen milletvekili duydunuz mu? Yetki sizde, güç sizde. Verin yetkiyi aslanlar gibi kürsüye çıksınlar, aslanlar gibi Rize'yi anlatsınlar'' diye konuştu.

Partililerin ''Haberal nerede, biz oradayız, Haberal seninle gurur duyuyor'' şeklindeki sloganları üzerine Kılıçdaroğlu, ''Haberal bizim gönlümüzde, meraklanmayın. Haberal da sizin çocuğunuz. Çok emek verdi. Dünyanın en sayılı cerrahlarından birisi. Kazandığı bütün paralarını üniversiteye harcadı. Binlerce çocuk okuyor, ne diyeceğiz? 'Allah ondan razı olsun' diyeceğiz, sağolsun, 'varolsun', diyeceğiz. O da halkın iktidarında, parlamentoda olacak. O da bu ülkenin sorunlarını dile getirecek. Onu mücadelesini verecek'' dedi.

''AİLE SİGORTASINDAN EN ÇOK YARARLANACAK OLAN YOKSUL AİLE''
Bir partilinin elindeki ''küçük hırsızlar el feneri kullanır büyük hırsızlar deniz feneri kullanır'' pankartını okuyan Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Aile sigortasından en çok yararlanacak olan yoksul aile, ama onun dışında en çok yararlanacak olan esnaf kardeşlerimiz. Çünkü alacak çocuğunu oğlunu, kızını, mahallenin bakkalına, esnafa gidecek, istediğini alacak. Göreceksiniz esnaf da rahat bir nefes alacak 'oh' diyecek. Şu ülkede kimse birilerine muhtaç olmadan gelip alışverişini yapacak. Daha bitmedi. Bu günlerde sizlere, esnaf kardeşlerime bir kağıt geliyor. Diyor ki, 'emekli aylığınızdan yüzde 12 kesiliyordu, Ocak'tan itibaren yüzde 15 kesilecek'. Size bir soru. Çalışan insan dünyanın hangi ülkesinde cezalandırılır. Türkiye'de...

Emekli olunca aylığı ile geçinemiyor, ne yapacak. Emekli olunca çalışmaya devam edecek. Vay sen misin çalışan? Emekli aylığından yüzde 15 kesintiyi kaldıracağım. Bu rezalete son vereceğim. Zaten emeklilik yaşı çıktı 65'e. Bunu sosyal devlet ilkesine aykırı buluyoruz. Daha önce yüzde 40 yapmışlardı. Anayasa Mahkemesine başvurduk, iptal etti. Şimdi yüzde 15'e çıkarttılar. Yine Anayasa Mahkemesine gittik. Ama size söz. 13 Haziran'da halkın iktidarını kuralım, ilk 100 gün içerisinde bu yüzde 15 rezaletine son vereceğiz.''

EMEKLİNİN DURUMU
Genel Başkan Kılıçdaroğlu, miting alanındakilere, ''Emeklinin durumu çok iyi öyle mi?'' diye sordu. Olumsuz yanıt alınca, ''Emeklinin durumu iyi değil mi? Allah Allah, ne zaman mecliste kürsüye çıksam, 'emeklinin durumu iyi değildir' diye anlatsam, hemen arkasından birkaç tane AKP milletvekili çıkar, derler ki 'efendim siz vatandaşın arasına girmiyorsun, emeklinin durumu çok iyi, maaşlarına zam yaptık, ceplerinde para var, sizin haberiniz yok.' Doğru mu? Millet mi doğruyu söyler, politikacı mı? Millet doğruyu söyler değil mi? Ben de size inanıyorum, size güveniyorum. Siz doğruyu söylüyorsunuz, emeklinin durumu iyi değil'' dedi.

''Benim sizlerden bir isteğim var'' diyen Kılaçdaroğlu, ''Emekliler, beni dikkatle dinlesinler. 'Size milli gelir artışından pay verilmesi gerekir' diyen genel başkan benim. 'Sizin intibak yasanız çıkmalı, çok pirim ödeyenin düşük maaş aldığı bir düzene son verilmeli' diyen benim. Her ortamda emeklinin hakkını savunan benim. 9 milyon emekli var. 9 milyonunun da oyunu istiyorum. 9 milyon emekliyi ikinci sınıf vatandaş durumuna getirdiler. Milli gelir artışından pay verilmez diye yasa çıkardılar. Bunun için sözüm var, kaldıracağım, emekliyi de bu ülkenin onurlu bir bireyi haline getireceğim'' diye konuştu.

''TAŞERON İŞÇİLERİ KADROYA ALACAĞIZ''
Son zamanlarda bir de taşeron işçi çıktığını dile getiren Kılaçdaroğlu, şunları kaydetti:

''Sendikası olmayan, asgari ücrete mahkum edilen, mesai kavramı olmayan çağdaş köle düzeni çıktı. Aranızda sendikacılar var, yeniden örgütlenmenizi sağlayacağım. Örgütlü toplum olmaktan korkmayacağım. Taşeron işçileri kadroya alacağız. Onlar da bu ülkede çalışacaklar, üretecekler, haklarını alacaklar...

Siyasetçi ile halk arasında güven sağlayacağız. Verdiğimiz sözleri yerine getiremezsem ilk 4 ay içinde siyaseti de bırakacağım, genel başkanlığı da bırakacağım. İlk 4 ay içinde aile sigortası kurumunu kuracağız. Taşeronlaşmayı kaldıracağız. Emeklilere milli gelirden pay verilmesi ile ilgili yasayı çıkaracağız. Gençlerin askerlik süresini 9 aya indirmek için çalışmayı başlatacağız. 15 aydan 9 aya indireceğiz gençler.

Diyorlar ki 'gençlerin askerlik süresini 15 aydan 9 aya indiriyorsun, memleketi kim savunacak'. Rize'den söylüyorum, Rizeli kardeşlerime söylüyorum. Eğer bu ülke savunulacak konuma gelirse değil 9 ay, 9 yıl da askerlik yaparız biz. Unutmayın, bu ülkede kimin derdi varsa çözüm Cumhuriyet Halk Partisinde. CHP Genel Merkezini son 6 ayda bir üniversite gibi çalıştırdım. Gecenin 2- 3'ünde çalışan arkadaşlarıma moral vermek için onların çayını kahvesini içmeye gittim. Ve toplumun hangi kesiminin derdi varsa, onunla ilgili projelerimiz var. Artık eleştiren değil, öneri getiren, vatandaşın sorunlarına eğilen, ona güven veren yeni bir Cumhuriyet Halk Partisi anlayışı ile yola çıkıyoruz. Size güveniyoruz, siz de bize güvenin.''

''BURAYA İLK ÇAY FABRİKASINI KURAN ONUN DEDESİDİR''
Mitingin ardından karayoluyla Çayeli ilçesine giden Kılıçdaroğlu, burada Çayeli Muhtarlar Derneği'ni ziyaret etti.

Muhtarların sorunlarını dinleyen, vatandaşlarla sohbet eden Kılıçdaroğlu, dernek çıkışında pazar yerinde bazı vatandaşların sorunlarını dinledi. Bir kadın, Kılıçdaroğlu'na kara lahana hediye etti.

Kılıçdaroğlu, daha sonra burada seçim otobüsünden vatandaşlara hitap etti.

Alandakilere ''Çay kaç para biliyor musunuz?'' diye soran Kılıçdaroğlu, ''Çayın milli ürün olması, kaçak çayın önünün alınması, ÇAYKUR'un özelleşmemesi, çay fabrikalarının artması lazım. Organik çay üretiminin teşvik edilmesi lazım. Bu bölgenin geçim kaynağı çaydır, çay bölgenin stratejik ürünüdür. Tıpkı Giresun'da, Ordu'da fındık ne ise Rize'de de çay odur. Buranın başka geçim kaynağı yoktur'' dedi.

Yanında bulunan CHP Rize milletvekili adayı Kenan Bıyık'ı işaret eden Kılıçdaroğlu, ''Sizin evladınız burada. Buraya ilk çay fabrikasını kuran onun dedesidir. Onun torunu şimdi milletvekili adayıdır. Onu size, sizi de Allah'a emanet ediyorum'' diye konuştu.

Daha sonra il merkezine giden Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Tekgıda-İş Sendikası binasının önünde, sendika üyeleri ve vatandaşlarla sohbetti. Kılıçdaroğlu, daha sonra, Rize Limanı'nda helikopter ile Gümüşhane'ye hareket etti.

Kaynak: AA

YORUMLAR
 • sami   27-05-2011 14:42

  ya arkadaş nasıl bir kalabalıktı öyle. CHP bir milletvekili garanti sanırım.

 • coşkun   26-05-2011 19:59

  ne ismet inönü nede zihni derin.zihni derin sadece çayı geliştirmiştir.çayı Rizeye Ticaret Odası Başkanı olan Mustafa Hulusi Karadeniz getirmiştir.

 • ömer aslan   26-05-2011 19:17

  başbakanımıza sahıp cıkalım dıyen kişilere soruyorum mesut bey başbakan dıgılmıydı neden ona sahıp cıkmadınızda hep arkasından vurdunuz onu rize hep 2 1 olmadımı şevkı yılmaz bır donem beledıye başkanı bir donem mıllet vekılı sectınız bekaroglu rizeden kazanmadımı hemde ne ıftıralar attılar mesut beye.şiimdı baş bakanımıza sahıp cıkacakmışıyız kasımpaşalılar ve sıırtlıler sahıp cıksın ona oy moy yok akp ye

 • Bu gelen CHP nin ayak sesleri   26-05-2011 18:04

  Başbakanın memleketi yazılmış bence yanlış yazılmış ... başbakan kasımpaşalı.. burası baba ocağı.. ve baba ocağında 15.000 kişi ile chp miting yapıyorsa 1 vekil kesin çıkarır..

 • çayelili   26-05-2011 13:16

  çok ilginç yorumlara baktımda sadece isimlere takılınmış.halbuki yaşanan bir gerçek verilen sözleri kimse anmak yada hatırlatmak istemiyor.birileri 9 sene once allahın ürününe kotamı olur dememişmiydi.çayın 1tl olması gerektiğini söylememişmiydi.yerine getirildimi bu sözler.kocaman hayır.çay üreticilerinin bunları iyi değerlendirmesi gerekiyor.

 • rizeli   26-05-2011 12:53

  oyum kenan bıyıga chp mhp anlamam akp hiç anlamam...

 • istanbuldan   26-05-2011 12:21

  yalandaroğlinun beynine turp siğayim onu rizelim rizeye bile sokmaması lazımdı mevlam onu şerrinden bizi muhafaza eylesin İnşallah. Amin.

 • kenan aslifos   26-05-2011 02:36

  nediyo bu adam ya rizede 2 1 olsun rizeyi terk edicem tunceli de akp 1 vekil bile değil ak partinin oy oranı çok düşük eğer rizeli dersim kökenli bir adam oy verirse rizeyi terk ederim ya şimdiki vekillerimiz rizemizin has evlatları kenan abide öyle ama şimdi adamcılık zamanı değil hizmet ve bu ülkenin kanını emen karanlık güçlere karşı mucadele zamanı birlik zamanı sahip çıkma zamanı rizelilinin birlik olma zamanı sabr edersek daha güzel olacak inşanlah

 • umut yaşar uzun   26-05-2011 01:19

  ya allah aşkına tanımadınız bilmediniz rahmetli ismet inönü için bunları diyenler bu kurumun çayın çaykurun tarihçesinden hiç haberi yok.bence nette bir araştırın çaya vede çaykur a sahip çıkan kimler bunu daha iyi anlarsınız ayıptır ayıp

 • ismail sarı   26-05-2011 00:40

  rahmetli zihni derin 'in ikinci adi ismet inonu galiba? anlat anlat bizde yedik.

 • pilihozlu tel biyık   26-05-2011 00:25

  rizelı dedın mı turkıyede ınan saygın bır kişilikge sayıp amma ben bu mıtıngı t v den seyrettım rızelılıgımden utan dım dogrusu bukadarmı olur ya kenan bıyıgı sevıyoz hep rızeli olarak ama onada kendım şahsıma kızdım bagım sız koysaydı rızelıden belkı yaptıgı iyilıklerın karşılıgını alır dı şimdı gınede kay bettı rızelının karnı yalanla doymuyo ıcraat sayın kemal abı ole atıyokı sabah dedıgını unutuyo bunlar hazınedekı paraya goz dıkmiş tayıp abımız dogru dıyo meersem sankı babasının parasını dagıtıyo herkese 700 mılyon maiş inan 5 yaşında cocuk buna ınan maz rızelı nasıl ınan sın amman hem şerilerum şeytana uymayalum bır baş bakanımız var ona sahıp cıkalım

 • pilihozlu   26-05-2011 00:06

  sayın kenan bıyık anaptan koydu ne oldu şim dıde hepten husrana ugrar ama kendısı iyi bır insan ona saygım sonsuz teşke bagımsız koysaydıda oy verseydık ama hakkını kaybettı ben bır rızelı olarak ona nasıl oy vereyim burda a k p tayıp abimiz varken benı bır rızelı olarak gulerler valla kenan abı darılırsa darılsın onu severım kemal abi darılırsa ooo hıccc umrumda deyıll ben rize topraklarında dogmuş buyumuşsem olene kadar a k p derım yaptıgı hızmetlerden de gurur duyu yorum allah razı olsun onlardan

 • rizeliiiiiiiii   25-05-2011 23:53

  hayatınız eleştiri olmuş .rizede insanlar acmı tokmu bilen yok.hepiniz kendi cebine bakıyor.bırakın bu işleri yok şukdar insan varmış bu kdar varmış.cay olmasa acız ac resmen bizle sayın başbakanımız da kafa yapıyor ama nerde bunu anlayacak rizeli..tek duşuncem var inşallah bundan bole cay parasına zam vermezler bakacam rizede nasıl bir politika izleyecek sayın rizeli ler.asla tarabzonlu lar kadar olamayız yalandan trabzona sallamayalım .hepsi adam gibi adamlar.

 • mechul   25-05-2011 23:48

  Ben Akplıyım ama kemalın mitingine gittim neden? dinleyip gülmek için ordaki insanların yarısı akplıydı bayrak sallayanların hepside erzurum samsun ve trabzondan gelmişti

 • fipek53   25-05-2011 23:25

  Hey gidi rizeli kime inanıyorsunuz.Ha bu adamdan memlekete hayır olurmu.Allah akıl izan versin.Şimdi eliniz kalkıp habuna oymı vereceksiniz.12 haziran akşamı muhalefette kaldığınızda tatmin olacaksanız başka.

 • akın   25-05-2011 22:42

  zihni derin kimin dedesi

 • vatandaş Rizeli   25-05-2011 22:36

  Evet çay İsmet İnönü zamanında Rizeye geldi. İLK FABRİKA ONUN ZAMANINDA AÇILDI. İnönü o zamanda yaşamıyor yorumcuya

 • Tarafsiz   25-05-2011 22:30

  Rize iki bir olur......İki AKP Bir CHP

 • muhammet   25-05-2011 22:28

  başımıza herzaman rizeli olaması gerektıgını dusunuyorum.türkıye genelıne baktıgımız zaman iyi bıyerlere gelenler hep rızelı ınsanlarumuzdur.rızelının aklı calısu kılıcun calısmaz.

 • ayhan2894   25-05-2011 22:23

  Eyüp sultan çelik sen heralde tarıhı ters cevırıpdemı okuyosun bılmıyorum ama yada beynındekı rutubet ve nem curutmuş çay ısmet paşa 1947 de rize ye getırdı ve rizede ekıldı öyle laf olsun torba dolsun dıye burya yazacana önce açda bır eskı tarıhı oku öyle yaz sen ısmet paşayı eleştırmek kım senkım sen onun bır madalyasını bınde bırı etmesın sana bırakılan mırasa aklı selımınle sahıp cık yoksa sende harımı sefa olursunhe arada kaynarsın:):)

 • boş umut   25-05-2011 22:19

  ordakilerin yarısı bu adam ne diyo televizyonda görüyoruz bide yakından görelim diye mitinge katıldı bence.ne bi çoşku ne de heyecan.chp milletvekili değil 5 bin oy bile çıkaramaz

 • zatı ali   25-05-2011 22:02

  çayı inönü mü getirmiş alah alah bu inönü cuma namazlarınıda evinde kılarmış yalanın kuyruklusu da hiç bitmez bunlarda ya

 • yücel   25-05-2011 21:50

  Rizede iktidarın ayak sesleri duyuldu Herkez İçin CHP

 • Ceyda   25-05-2011 21:26

  Erişemediğimiz ciğere mındar demekten elbet birgün vazgeçeceğiz. Yapılan güzelliklere saygı duymayı öğrenmemiz dileğiyle... Anlayanlara:)

 • rizeli   25-05-2011 21:19

  şöyle heykele hoğru çekilmiş bir resim koysanız da kalabalığı görsek ama mıtıngden 2 saat öncesinin değim miting anının. yandaş medya olmayınız.

 • Tophaneli   25-05-2011 21:18

  Vay bee o ne mitingti arkadaş yaa adam Rizeyi meydana döktü resmen 9 yıldır Rizeyi görmeyenlere çok iyi bir cevap verdi Rize halkı sayun hemşerumuz başbakanumuzda görsün habu meydani demek noliyimiş artuk bir iki karadenuz şivesi konuşmalaruna Rizeli kanmayimiş 12 haziranda Rizeli olarak bileti kesecoğukkkk az kaldi az.

 • nevzat   25-05-2011 21:15

  fuzuulii insan :))

 • Eyüp Sultan ÇELİK   25-05-2011 21:14

  çayımızı ismet inönü değil. Zihniderin getirdi. Çay yetişmeye başladığında inönü toprağın altındaydı. SaLLaMa Ke MaL .!

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE   

HABER53, RİZE, RİZE HABERLERİ, GÜNCEL HABER - SON DAKİKA HABERLER © 2015
Yasal uyarı : Sitemizdeki tüm yazı, fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.