Ana Sayfa  /  RİZE  /  Rize'de Yaşanan Sel Felaketi
  • Facebook da Paylaş
Rize'de Yaşanan Sel Felaketi
  • 25-09-2011
  • 0 yorum
  • 11616 okunma
Rize’de bugün öğleden sonra etkili olan şiddetli yağışlar sonrası oluşan sel ve heyelanlar hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.
Rize’de bugün öğleden sonra etkili olan şiddetli yağışlar sonrası oluşan sel ve heyelanlar hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Aslen Rizeli olan AK Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan’ın yaşanan şiddetli yağışlar sonrası Salarha-Yolveren köyü yolunda mahsur kaldığı, ancak İl Özel İdaresi ekiplerinin bölgeye yönlendirilmesi sonucu kurtarıldığı öğrenilirken, Salarha-Kırklartepe köyünde meydana gelen sel sonucu bir vatandaşın hala kayıp olduğu ve UMKE ekiplerinin arama kurtarma faaliyetlerini sürdürdüğü belirtildi.

Yiğitler köyünde 100 vatandaşın sel ve heyelanlar nedeniyle mahsur kaldığı ve mahsur kalan vatandaşların kurtarılması için Karayolları ekiplerinin yaptığı çalışma sonucu kurtarılan bazı vatandaşların Rize Öğretmen Evi’ne götürülmesi teklif edildiği ancak köyde kalmak istediklerini ifade ederek köyden ayrılmadıkları kaydedildi.

Rize - İkizdere karayolunun 16. km’sinde meydana gelen heyelan sonucu yolun ulaşıma kapandığı, Karayolları ve Belediye ekiplerinin yol açma çalışmaları sonucu ulaşımın şuan itibariyle tek şeritten sağlandığı belirtildi.

Öte yandan Çaykent Jandarma Komutanlığı hizmet binasının zemin katını su bastığı, zemin katta biriken suların karakolda görevli erbaş ve erler tarafından kendi imkanları ile temizlendiği bildirildi.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
GAZETE İLK SAYFALAR
 

KÜNYE     REKLAM     İLETİŞİM     SİTENE EKLE