Ana Sayfa  /  RİZE  /  Çay Fabrikaları Çevreye Zarar Veriyor
  • Facebook da Paylaş
Çay Fabrikaları Çevreye Zarar Veriyor
  • 12-12-2011
  • 1 yorum
  • 3115 okunma
Rize İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünce Fındıklı'daki 2 çay fabrikasına çevreyi kirlettiği gerekçesiyle toplam 59 bin 827 lira para cezası verildi.
Fındıklı'da faaliyet gösteren iki çay fabrikası, çıkardığı baca dumanı ve gürültünün insan sağlığını tehdit ettiği gerekçesiyle, HAS Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu öncülüğündeki bir grup yöre halkı tarafından protesto edilmiş ve Rize Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne şikayet dilekçesi verilmişti.

Yapılan denetimler sonucunda çay fabrikalarından birisinin gürültü seviyesinin, yönetmelikte belirlenen sınır değeri aştığından dolayı fabrikaya 17 bin 94 lira para cezası uygulandı. Aynı fabrikaya fabrikadan kaynaklanan endüstriyel atıkların önlemsiz olarak atıldığından dolayı da 34 bin 189 lira para cezası verildi.

Diğer fabrikaya ise çevre kirliliğini önlemede gerekli tedbirleri almadığı gerekçesiyle 8 bin 544 lira para cezası uygulandı.

HAS Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, yaptığı açıklamada, iki çay fabrikasını çıkardığı baca dumanı ve gürültünün insanların sağlığını tehdit ettiği gerekçesiyle İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğüne dilekçe ile başvurduklarını söyledi.

Yapılan denetimler sonucunda iddialarının doğru çıktığı ve fabrikalara para cezası verildiğini ifade eden Bekaroğlu, ''Bu, bizim verdiğimiz mücadelenin haklı olduğunu gösterir. Bundan sonra hukuk mücadelemize devam edeceğiz'' dedi.
YORUMLAR
  • Mağdur   14-12-2011 17:20

    Maalesef bu fabrikalara ama bilinçi ama bilinçsiz bi şekil göz yumuluyor. Güneysu kiremit köyündede aynı durum söz konusu. Kul hakkı nedir bilmeyen bu insanlar bu dünyada verdiği zararı öteki dünyada katlarcasını çekecektir inşallah. Bu duruma göz yuman yöneticilerimizide Allah 'a şikayet ediyor bir an önce bu duruma dur demezlerse başta kendim olmak üzere bu durumdan mağdur olan insanların hergün ama hergün beddualarımıza maruz kalacaklarını unutmamalarını rica ediyorum.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE   

HABER53, RİZE, RİZE HABERLERİ, GÜNCEL HABER - SON DAKİKA HABERLER © 2015
Yasal uyarı : Sitemizdeki tüm yazı, fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.