Ana Sayfa  /  RİZE  /  Yusuf Okumuş Toprağa Verildi
 • Facebook da Paylaş
Yusuf Okumuş Toprağa Verildi
 • 25-01-2013
 • 3 yorum
Bediüzzaman'ın talebesi Yusuf Okumuş, Rize'nin Çayeli ilçesinde kılınan cenaze namazının ardından dualarla ebediyete uğurlandı.

Bediüzzaman Said Nursi 'ye  hizmet eden ve Dehri Yusuf Hoca olarak tanınan Yusuf Okumuş (86), önceki gün İstanbul'daki evinde vefat etti. Merhum Okumuş, vasiyeti üzerine memleketi Rize'nin Çayeli ilçesinde kılınan cenaze namazının ardından dualarla ebediyete uğurlandı.

İlçe merkezinde bulunan Eski Camii'de kılınan cenaze namazına, Çayeli Belediye Başkanı Rıza Çakır, Rize Müftüsü Yusuf Doğan, Trabzon Müftüsü Veysel Çakı, Gümüşhane Müftüsü Süleyman Aktaş, Okumuş'un yakın akrabaları ve sevenleri katıldı. Yusuf Okumuş'un cenaze namazını kardeşi emekli müftü Yahya Alkın kıldırdı. Okumuş, cenaze namazının ardından  ilçeye bağlı Kaptanpaşa köyünde bulunan aile kabristanlığına defnedildi.

Yusuf Okumuş 'un kardeşi emekli Müftü Yahya Alkın, "Ağabeyim sıradan bir insan değildi. Vefatının ardından 'Büyük bir hizmet çınarı yıkıldı' şeklinde medyada çıkan haberler bizi çok duygulandırdı. Ömrünü İslam hizmetine adayan ağabeyim malını mülkünü her şeyini feda eder, karşılığında hiçbir şey istemezdi. Mevlid Kandili gibi mübarek bir gecede kendisini kaybettik. İslam uğrunda çok çileler çekti. Bedeller ödedi, zulme uğradı, dayaklar yedi ama yılmadan İslam için çalışmalarını sürdürdü. Rabbim, ağabeyimin mekânını cennet eylesin." dedi.

Yusuf Okumuş'un talebelerinden Kudret Bilgili, "Ömrünü İslam yoluna adayan değerli hocamın vefatı bizleri derinden sarsmıştır. Hayattayken bana hep 'Fatime' diye hitap ederdi. Artık bana bu ismimle hitap edecek değerli hocam olmayacak. Rabbim kendisini cennetiyle mükâfatlandırsın." şeklinde konuştu.


YORUMLAR
 • Y.Ertan   29-01-2013 16:33

  Hakkı Hakikati kendine has üslubu açık sözlülükle çekinmeden anlatan sevilen sayılan yeri doldurulamayacak Muhterem Yusuf Hocamıza Allah (c.c.) tan rahmet yakınlarına ve tüm dostlarına başsağlığı dilerim. Mekânı Cennet Ruhu Şad Olsun.

 • kemal   26-01-2013 16:50

  rabbim gani gani rahmet eylesin dinimize çok hizmet etmiş çok talebeler yetiştirmiş bu ibadetleri yoldaşı olur inşallah kendisi sağ olsaidi eski camideki o cenaze töreni için zannediyorum görevli arkadaşlara o alışılmış sitemlerini yapardı ve çok üzülürdü.çünkü musallada bir müslüman kardeşimizin daha cenazesi vardı cenaze sahipleri utanmasalar cenaze namazlarını kıldırmak için başka bir camiye götürürlerdi koskoca müftüler önlerindeki diger din kardeşlerini göremeyecek kadar cahildi rabbim akıl fikir versin.

 • Eyüp TÜLİKOĞLU   26-01-2013 00:47

  Allah rahmet eylesin yeri meknaı cennet olsun..Kaptanpaşa köyünde deyil Yenice köyünde defnedildi..

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE