Ana Sayfa  /  GÜNDEM  /  24 milyon sürücüye çipli ehliyet
  • Facebook da Paylaş
24 milyon sürücüye çipli ehliyet
  • 05-03-2013
  • 1 yorum
Karayolları Trafik Kanunu'nda yapılacak değişikliğin ardından 23 milyon 760 bin 346 sürücü belgesi çipli olarak değiştirilecek.

Bunun için Pasaport Daire Başkanlığı'na endüstriyel kart tanzim makineleri satın alınarak kurulumu yapıldı. İşler hale getirilen üretim tesisinde; çipli polis kimlikleri, sürücü belgesi, özel güvenlik kimlik kartı, araç tescil ve motorlu araç trafik belgeleri basılacak.

Ayrıca, Bakanlar Kurulu kararı ile Pasaport Dairesi bünyesinde Güvenli Kart İşlemleri adında yeni bir şube kuruldu. Polikarbon tabanlı bütün kartların tasarım, üretim gibi işlemleri pasaportta olduğu gibi tek merkezden yürütülecek.

Proje ile güvenli belge üretiminde standardizasyonun sağlanması, kaynakların daha etkin ve verimli kullanılması amaçlandı. Güvenli belge/kart projelerine ilişkin ödenek Pasaport Daire Başkanlığı'nın bütçesine aktarıldı.

 

Kaynak: BUGÜN GAZETESİ

YORUMLAR
  • korçekmez   05-03-2013 21:10

    vayy pasaportlar ehliyetler sonra kimlikler en sonda insan deri altına çip. sisteme karşı gelen anında imha edilecek. bravo kurbağayı yavaş yavaş ısıtarak haşladınız.bu kadar mal olduğu sürece ülkede.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE