Ana Sayfa  /  POLİTİKA  /  Son yerel seçim anketi
  • Facebook da Paylaş
Son yerel seçim anketi
  • 04-08-2013
  • 0 yorum
Son yerel seçim anketi Marmara Bölgesi'nin üç büyük şehrinde yapıldı.

 

2014 yerel seçimlerine az bir zaman kala anket şirketleri de araştırmalarını yoğunlaştırdı. Geçtiğimiz günlerde Karadeniz Bölgesi için yaptığı anketin sonuçlarını açıklayan ORC Araştırma şirketi, bugün de Bursa, Kocaeli ve Sakarya illerini kapsayan anketin sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı.
 
BURSA AK PARTİ DEDİ
ORC Araştırma´nın kişilerle yüz yüze görüşerek yaptığı yerel seçim anketi 3 büyükşehirdeki son durumu gözler önüne seriyor. Bursalı seçmen yöneltilen 'bugün seçim olsa Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için hangi partiye oy verirsiniz?' sorusuna yanıt verenlerin yüzde 44,2'si AK Parti yönünde görüş belirtirken, yüzde 28,4'ü de CHP'ye oy vereceğini açıkladı. Bursa'da MHP'yi destekleyenlerin oranı ise yüzde 13,2'de kaldı.
 
 
KOCAELİ'NDE FARK 14 PUAN
Aynı soru Kocaeli seçmenine de yöneltildi. Burda da AK Parti'nin ezici üstünlüğü dikkat çekiyor. Bu ildeki seçmenin yüzde 44,4'i AK Parti'yi desteklerken, yüzde 30,2'si CHP'den yana görüş belirtti. Kocaeli'nde de 3. parti olan MHP'nin oy oranı yüzde 15,4.
 
 
SAKARYA'DA MHP İKİNCİ
Sakarya'da da yüzde 40'ın üzerinde destek alan AK Parti, bu ildeki seçmenin yüzde 43,6'sı tarafından destekleniyor. MHP'nin yüzde 29,8'le ikinci sırada yer aldığı Sakarya'da CHP YÜZDE 14,7 ile üçüncü sırada.
 
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE