Ana Sayfa  /  GÜNDEM  /  Adnan Oktar'a kötü haber
  • Facebook da Paylaş
Adnan Oktar'a kötü haber
  • 30-12-2016
  • 1 yorum
RTÜK, DAEŞ'ı masum göstermeye çalışan yayını nedeniyle Adnan Oktar'ın A9 TV kanalına müeyyide uygulanmasına karar verdi.
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), 13 Aralık'ta yaptığı toplantıda kamuoyunda "Adnan Hoca" olarak tanınan Adnan Oktar'ın A9 TV kanalında yayınlanan bir programda, "Terör örgütü DAEŞ'ın Türkiye'deki eylemlerinin, terör örgütü PKK tarafından yapıldığı ve DAEŞ'ın üzerine yıkılmak istendiği, örgüt üyelerinin öldürülmesinin haram olduğu ve örgütün fikirsel sorunu varsa bunun Diyanet İşleri Başkanlığınca bastırılan ve Kur'an-ı Kerim'den sonra temel kaynak olan Buhari, Müslim, Tirmizi ve Nesai gibi temel hadis kitaplarından kaynaklandığı ifadeleri kullanılarak bu temel eserler ile Diyanet İşleri Başkanlığının töhmet altında bırakılması" konusunu ele aldı.
 
Bu kapsamda, DAEŞ'ı masum göstermeye yönelik yayını nedeniyle, 6112 sayılı Kanun'un 8. maddesindeki "… Terör örgütlerini güçlü veya haklı gösteremez, …" hükmünü ihlalden A9 TV kanalına müeyyide uygulanması kararlaştırıldı.
 
 
Etiketler : Adnan - Oktar'a - kötü - haber -
YORUMLAR
  • sait   02-01-2017 10:54

    bu adam da dini bilgileri veriyor. bu gibi adamlar tehlikeli kişilerdir. böyle kişilere fırsat verilmemeli

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE