Ana Sayfa  /  GÜNDEM  /  AK Parti'den vize krizi ile ilgili ilk açıklama!
  • Facebook da Paylaş
AK Parti'den vize krizi ile ilgili ilk açıklama!
  • 09-10-2017
  • 0 yorum
AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal 15 Temmuz Şehitler Köprüsü davası için geldiği Silivri'de ABD ile yaşanan vize krizini değerlendirdi. Dışişleri Bakanlığı'nın gerekli açıklamayı yapacağını, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da açıklamaları olacağını söyleyen Ünal, "Amerikan Büyükelçiliği'nin muhattabı bizim Washington Büyükelçiliğimizdir. Süreci takip ediyoruz. Biz son derece rasyonel yaklaşıyoruz" dedi.

Hain darbe girişiminde FETÖ'cü hainler tarafından 34 kişinin şehit edildiği 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde yaşanan olaylara ilişkin davanın ilk duruşması Silivri'de başladı.

135’i tutuklu 143 asker hakkında açılan davayı izlemeye gelen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, ABD ile yaşanan vize krizi ile ilgili konuştu.

Ünal şunları söyledi: "O konuda Dışişleri Bakanımız gerekli açıklamaları yapacak. bugün sayın Cumhurbaşkanımız da gerekli açıklamaları yapacak. Amerikan Büyükelçiliği açıklamalar yaptı, muhatabı bizim Washington Büyükelçiliğimizdir. Onlar da açıklama yaptılar. Süreci takip ediyoruz. Son derece rasyonel, uluslararası pozisyondaki haklılığının arkasında durarak, masada eşit bir şekilde varlığımızı sürdürüyoruz. Bize dönük yaptırımlarına da sessiz kalamayız.Biz kendi bölgesinde haklı davasını savunan ve dolayısıyla da siyaset olarak da bunu en iyi şekilde temsil etmesi gereken insanlarız. Bu konuda Cumhurbaşkanımız birazdan gerekli açıklamaları yapacak.Biz her şeyden önce NATO mütteefikiyiz. İlişkilerimize son derece dikkat ediyoruz."

Etiketler : AK - Parti'den - vize - krizi - ile - ilgili - ilk - açıklama! -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE