Ana Sayfa  /  RİZE  /  AK Parti’de Yerel Yönetimler Şurası Tamamlandı
 • Facebook da Paylaş
AK Parti’de Yerel Yönetimler Şurası Tamamlandı
 • 10-10-2016
 • 4 yorum
AK Parti Rize yerel yönetimler başkanlığı tarafından düzenlenen ve 2 gün süren “yerel yönetimler şurası” yapılan toplantıların ardından sonra erdi.
Ayder’de düzenlenen ve 2 gün süren yerel yönetimler şurasında il, ilçe ve belde belediye başkanları belediyelerinin çalışmaları hakkında sunumlar yaptı. Yapılan toplantılara İl başkanı Muhammed Avcı, Milletvekilleri Hasan Karal, Hikmet Ayar, Osman Aşkın Bak, İl yönetim kurulu üyeleri, Rize belediye başkanı Reşat Kasap, İl genel meclis başkanı Mehmet Kazancı, İlçe başkanları, ilçe belediye başkanları, belde belediye başkanları, kadın kolu ve gençlik kolu başkanı katıldı.
 
Yerel yönetimler şurasında İl, İlçe ve belde belediye başkanları tek tek belediye çalışmaları hakkında yaklaşık 1’er saatlik sunumlar yaparak bilgiler verdi. Alt yapı üst, yapı, sosyokültürel ve benzeri çalışmaları görseller eşliğinde sunum yaparak anlattılar. İlçelerinde gerçekleştirdikleri projeler, devam eden ve planlanan projeler hakkında bilgiler verdiler. Ayrıca belediyelerin mali durumu ve personel durumu hakkında bilgiler verdiler. Belediye çalışmalarının yanı sıra belediyelerin sorunları da ele alındı. Katılımcılar sunumlar boyunca notlar alarak sorular sorarken Belediye başkanları sunumların ardında soruları cevapladı. Yapılacak ve yapılması düşünülen çalışmalar hakkında öneride bulunuldu.
 
 
Yerel yönetimler şurası kapsamında yapılan toplantılar 2 gün boyunca devam etti.  Toplantıların sona ermesinin ardından il başkanı Muhammed Avcı, milletvekilleri Hasan Karal, Hikmet Ayar ve Osman Aşkın Bak 2 gün boyunca aldıkları notlar sonrasında genel bir değerlendirme de bulundular.
 
Yapılan değerlendirmelerde, toplantıların son derece verimli geçtiği, bu toplantılar sayesinde belediye çalışmalarının görüldüğü ve yapılan sunumlar sonrasında belediyelerin birbirlerinin çalışmalarından istifade etme imkânının sağlandığı dile getirildi. Yerel yönetimlerin AK Parti ile ivme kazandığı ve AK parti olarak belediye hizmetlerine son derece önem verildiği ifade edildi. Rize’deki belediyelerin AK Parti belediyeciliğiyle tanışmasından sonra ortaya çok ciddi bir gelişimin konulduğu belirtilerek, bu hizmetlerin artarak devam etmesi gerektiği söylendi.
 
İl başkanı Muhammed Avcı yapılan toplantının son derece verimli geçmesinden dolayı memnuniyetini dile getirirken bu toplantıları belirli aralıklarla devam ettirmeyi düşündüklerini söyledi. Ayrıca seçimlerde verilen vaatlerin birçoğunun tamamlanmış veya çalışmalarının başlamış olmasının önemli olduğunu vurguladı.  Milletvekilleri de her zaman belediyelerin yanlarında olduklarını ve merkezi hükümetten gereken desteğin sağlanması adına kendilerine yardımcı olacaklarını ifade ettiler.
YORUMLAR
 • hasan marak   13-10-2016 21:37

  bekleyın purojeler hakkariden yola çıktı kırmızı kar yağınca purojeler gerçekleşecek

 • HASAN MARAK   11-10-2016 19:55

  BAŞKAN NE DEDIN VAATLERIN BÜYÜK BÖLÜMÜ BİTTİ DİĞERLERIDE DEVAM EDİYOR BAŞKAN VALLAHİ BİLLAHİ SEN YA RİZEDE YAŞAMIYOSUN YA EVDEN İŞE İŞTEN EVE GİDİYOSUN YA HAYAL ALEMİNDE YAŞIYOSUN YOK YOK SEN BİZIM OLMAYAN AKLIMIZLA DALGA GEÇIYOSUN YAZIK OLDU ÇOK YAZIK 15 YIL HEBA OLDU

 • mustaf   11-10-2016 11:36

  gerçekten çok büyük gelişmeler yaşandı rizedeki belediyelere el attıktan sonra siz

 • temo   10-10-2016 18:44

  sayın başkanlar muftımahallesı ıkı dere ıslahını dse yaptıramadınız sız yapacaksınız buyuk projeler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE