Ana Sayfa  /  AK PARTİ  /  Bakan Çavuşoğlu: Artık zamanı geldi
  • Facebook da Paylaş
Bakan Çavuşoğlu: Artık zamanı geldi
  • 24-12-2016
  • 1 yorum
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yeni anayasa teklifine ilişkin "Cumhurbaşkanımızı AK Parti'yle birleştirme zamanı geldi" açıklamasında bulundu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Türkiye'de koalisyon dönemleri bitecek ve istikrar gelecek. Bunları her zaman anlatacağız ama artık hasreti bitirelim. Artık gönül olarak her zaman bizimle olan ama maalesef kanunlardan dolayı partisiyle bağını koparmak zorunda kalan partimizin kurucusu Cumhurbaşkanımızı AK Parti'yle birleştirme zamanı gelmiştir" dedi.

"CUMHURBAŞKANIMIZI AK PARTİ'YLE BİRLEŞTİRME ZAMANI GELMİŞTİR" 

Türkiye'yi hedeflerine ulaştırmak için çalıştıklarını söyleyen Bakan Çavuşoğlu, "Türkiye'de yeni bir değişikliği engellemek istiyorlar. Nasıl sonuçlanacak Türkiye'ye istikrar gelecek. İstikrar güçlenecek. Türkiye koalisyonlarla uğraşmayacak yeniden bir sıçramaya girecek. Yeni dönemde cumhurbaşkanlığı sistemine karşı olanların hepsi bunu bildiği için karşı çıkıyor. İçerideki hainler de bunun için karşı çıkıyor. Dışarıda kıskananlarda bunun için karşı çıkıyor. Bugün buna en çok kim karşı çıkıyor. PKK güdümüne bağlı siyasetçiler ve PKK karşı çıkıyor. Yeni Türkiye'de teröre ve teröristlere yer yok."

"Güçlü bir Türkiye olacak ve güçler ayrılığı daha iyi tesis edilecek. Dünyanın her yerinde başkanlar partili oluyor. Ama başbakanda partili ama seçildikten sonra bütün Türkiye'ye hizmet veriyor. Bunda bir fark yok ki. Meclis, yasama görevini yapacak artık. Denetim görevini çok iyi yapacak. Sistem o kadar güzel bir şekilde yapılmış ki dengeler tıkır tıkır işleyecek. Kontrol mekanizması da çok iyi işleyecek. Türkiye'de koalisyon dönemleri bitecek ve istikrar gelecek. Bunları her zaman anlatacağız ama artık hasreti bitirelim. Artık gönül olarak her zaman bizimle olan ama maalesef kanunlardan dolayı partisiyle bağını koparmak zorunda kalan partimizin kurucusu cumhurbaşkanımızı AK Parti'yle birleştirme zamanı gelmiştir. Bunu da başaracağız" dedi.

Etiketler : Bakan - Çavuşoğlu: - Artık - zamanı - geldi -
YORUMLAR
  • cengiz sarımustafaoğlu   26-12-2016 10:28

    sayın Çavuşoğlu,Türkiyenin iştıkrara vede huzura ihtıyaç var,birleştirmeyi 15 Tenmuzda gördünüz,halka dua ediniz,önce idamı geri getirin,yeni anayasa halka yararlı,adaletsiz vergi sistemi,hızlı köyden kenti durdurun,sayg.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE