Ana Sayfa  /  RİZE  /  Başbakanlıktan ÇAYKUR açıklaması
  • Facebook da Paylaş
Başbakanlıktan ÇAYKUR açıklaması
  • 16-05-2017
  • 1 yorum
Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu’na Başbakanlık’tan Çaykur’la ilgili verdiği Bilgi Edinme Başvurusuna cevap geldi.
Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu’na Başbakanlık’tan Çaykur’la ilgili verdiği Bilgi Edinme Başvurusuna cevap geldi.
 
Verilen cevapta “Türkiye Varlık Fonu tarafından varlıkların teminat gösterilmesi yönünde alınmış bir karar bulunmamaktadır.” İfadeleri kullanıldı.
 
Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) hakkında kamuoyunda geçtiğimiz dönemde çıkan “Çaykur Katarlı’lara satıldı, Çaykur Katar’lı şirkete teminat gösterildi.” Yönündeki söylentiler birçok kesim tarafından tartışıldı.
 
Gerek Çaykur gerekse de hükümet kanadından yapılan açıklamalar ile bu söylentiler yalanlandı ve Çaykur’un ne satılmasının ne de teminat gösterilmesinin söz konusu olmadığı belirtilmişti.
 
Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu konuyla ilgili Başbakanlığa Bilgi Edinme Başvurusunda bulunmuştu. Bekaroğlu’na konuyla ilgili cevap Başbakanlık’tan geldi.
 
Bekaroğlu, gelen cevabı sosyal paylaşım hesabından paylaştı. Gelen cevapta “Türkiye Varlık Fonu tarafından varlıkların teminat gösterilmesi yönünde alınmış bir karar bulunmamaktadır.” İfadelerine yer verildi.
 
CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu konunun takipçisi olmaya devam edeceğini açıkladı.
YORUMLAR
  • hasan   17-05-2017 15:31

    çayın fiyatını açıklayın özel sektör kafasına göre ticaret yapıyor yetkililer çanak tutuyor

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE