Ana Sayfa  /  DÜNYA  /  Bebeğini poşete atıp kurtulacaktı ki…
  • Facebook da Paylaş
Bebeğini poşete atıp kurtulacaktı ki…
  • 14-08-2017
  • 0 yorum
Çin’in Fujian bölgesinde Fuzhou şehrinde yaşayan 24 yaşındaki kadın, yeni doğan bebeğinden kurye servisinin aracılığıyla kurtulmak istedi. Bebeğini siyah plastik bir poşete yerleştirip, yetimhaneye göndermek için kurye çağırdı. Fakat kurye, paketin hareket ettiğini görüp ağlama sesi duyunca...
24 yaşındaki Çinli kadın, bebeğini siyah plastik bir poşete yerleştirip, yetimhaneye göndermek için kurye çağırdı. Fakat kurye, paketin hareket ettiğini görüp ağlama sesi duyunca hemen polisi aradı. Polise verdiği ifadede paketi kontrol etmek istediğini belirten görevli, kadının buna sert bir şekilde karşı çıktığını aktardı.
 
Polis, Siçuan bölgesinden olduğu anlaşılan 24 yaşındaki anneyi bebeğini bıraktığı suçlamasıyla gözaltına aldı. Gazete, Çin yasalarına göre bebeklerini bırakan ebeveynlerin 5 yıla varan hapis cezası alabileceklerini belirtiyor.
 
Kentteki bir hastaneye gönderilen bebeğinse durumunun iyi olduğu belirtildi. Öte yandan bebeğin en kısa zamanda ailesine iade edileceği kaydedildi.
 
Olay, sosyal ağlarda da geniş yankı bulurken, bebeğin anneye iade edileceğine kızan kullanıcılar, annesi tarafından bir kez bırakılan bebeğin ikinci kez de bırakılabileceğini ve bu kez bu kadar şanslı olamayacağı konusunda uyardı.
Etiketler : Bebeğini - poşete - atıp - kurtulacaktı - ki… -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE