Ana Sayfa  /  MEMUR  /  Bugün Başladı! İşte şartlar...
  • Facebook da Paylaş
Bugün Başladı! İşte şartlar...
  • 13-02-2017
  • 0 yorum
PTT personel alımı başladı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından açıklanan PTT personel alımı şartlarını haberimizden kolayca öğrenebilirsiniz. İşte PTT personel alımı başvurularına dair merak edilen soruların yanıtları...

PTT personel alımı başvuruları 13 Şubat Pazartesi yani bugün itibariyle başladı. 18 Şubat'a kadar sürecek olan PTT personel başvuruları "ww.ptt.gov.tr" ve "ik.ptt.gov.tr" internet sitelerinden yapılabilecek. İşte merak edilen PTT personel alımı için gereken başvuru şartları...

PTT, Gişe ve Büro Görevlisi ile Dağıtıcı unvanlı "İdari Hizmet Sözleşmeli Personel" alacağını duyurdu

GİŞE VE BÜRO GÖREVLİSİ POZİSYONLARI İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI

1) Gişe ve Büro Görevlisi pozisyonlarına başvurabilmek için en az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtiçi ve yurtdışındaki okulların Ek-1 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olmak.
 
2) Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek.
 
3) KPSS P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.
 
DAĞITICI POZİSYONLARI İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI
 
1) İki yıllık eğitim veren yüksekokulların veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtiçi ve yurtdışındaki okulların Ek-2 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olmak.
 
2) Son başvuru tarihi itibariyle en az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. ( B ve A2 Sürücü Belgesine veya Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikasına son başvuru tarihi olan 18.02.2017 tarihi itibariyle sahip olmak.)
 
NOT: Adaylar, mülakattan önce B ve A2 sınıfı sürücü belgesi yetkisi çerçevesinde kullanacakları araçlarla uygulamaya tabi tutulacaktır.
 
3) Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek derecede sağlıklı, erkeklerde en az 168 cm., bayanlarda en az 160 cm. boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15'ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek,
 
4) KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak.
 
PTT PERSONEL ALIMI BAŞVURU YERİ VE TARİHLERİ
 
Başvuru tarihi ve yeri: Başvurular, 13-18 Şubat 2017 tarihleri arasında www.ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr internet adreslerinden yapılacaktır.
 
PTT ŞUBELERİNDE MESAİ SAATLERİ DEĞİŞTİ
 
PTT A.Ş., müşterilerine daha fazla hizmet verebilmek amacıyla işyerlerinin mesai saatlerinde düzenleme yaptı. Bu çerçevede bazı illerdeki PTT A.Ş. işyerlerinde mesai saatleri uzatıldı
Etiketler : Bugün - Başladı! - İşte - şartlar... -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE