Ana Sayfa  /  RİZE  /  Ç.Rizespor futbolcu alacak mı?
  • Facebook da Paylaş
Ç.Rizespor futbolcu alacak mı?
  • 02-07-2018
  • 0 yorum
Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'da kulüp başkanı Hasan Kemal Yardımcı, "İmkanlara bakarsak futbolcu almamız lazım. İmkan olmazsa da alacağız. Borçlanacağız, riske gireceğiz ve futbolcu alacağız." dedi.
Yardımcı, Mehmet Cengiz Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında,  eksiklere rağmen takımın ilk etap çalışmalarının Rize'de tamamlandığını söyledi.
 
İkinci etap kamp çalışmalarının Erzurum'da devam edeceğini belirten  Yardımcı, "Eksiklerimizin birçoğunu Erzurum kampında tamamlamayı düşünüyoruz. Bu  konuda çalışmalarımız var." diye konuştu.
 
Transferlerle ilgili değerlendirmede bulunan Yardımcı, şunları  kaydetti:
 
"İmkanlara bakarsak futbolcu almamız lazım. İmkan olmazsa da alacağız.  Borçlanacağız, riske gireceğiz ve futbolcu alacağız. Bir fiyat politikası var.  Bize kalsa yerli istiyoruz. Daha kolay iş bitiyor ve bizim için şartlar kolay  oluyor. Yerli santrfor yok. On numara bakıyorsun, yerli yok. Var, Emre Akbaba var  ama alabiliyorsan al. Bana kalırsa yerli ama mecbur kaldığımızda da yabancı  oyuncu alacağız. İmkan yok bahanesine sığınmadan elimizden geleni yapacağız."
 
Başkan Yardımcı, şu ana kadar 5-6 futbolcuyu kadrolarına kattıklarını  hatırlatarak, şöyle konuştu:
 
"İster beğenin ister beğenmeyin. Diğer kulüplerde bu kadar hareket de yok. Biz bir taraftan tecrübeli, deneyimli adamlar alırken veya ararken bir  taraftan da İbrahim hocaya genç ve istikbal vadeden gençleri teslim edip onlardan  faydalanmamız gerekiyor. Bu takımın yaşaması için başka çaremiz yok. Hep hazır  parayla nereye kadar? Bir yerden sonra da İbrahim hocadan bu aldığımız gençlerden  A takımına adam monte etmesini istiyoruz."
 
Teknik direktör İbrahim Üzülmez ile bir görüşme yaptıklarını aktaran  Yardımcı, "O da haklı olarak kendine göre 'Adam alınmadı, sezonu eksik açtık.'  dedi. Türkiye'de sezonu doğru açan var mı? Türkiye'nin gerçek şartlarını da göz  önüne alalım. Biz eksiklerimizin farkındayız. Teknik kadro ile mutabıkız.  Çalışmalar gayet sıkı bir şekilde yürüyor. Kulüp binasında transfer görüşmeleri  yapılıyor. Dışarıda bu işleri yapmayı prensip olarak kaldırdık." ifadelerini  kullandı.
 
"Çaykur Rizespor'un taraftar derdi yok, seyirci derdi var"
 
Hasan Kemal Yardımcı, Çaykur Rizepor'a ilginin çok olduğunu  belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Çaykur Rizespor'da taraftar derdi yok, seyirci derdi var. Tribünler  dolmuyor. Bizim derdimiz seyirciyi artırmak. Bu da kaliteli takımla artar.  Rize'de maalesef fazla Rizesporlu yok. Rizesporlu sorulduğunda 'Has ve öz  Rizeliyim ve Rizesporluyum.' diyen seyirci sayısını artırmamız lazım. Bu da  başarılı bir takımla olur. Başarılı bir takım yaparsak bunun karşılığının  olacağını zannediyorum. Türkiye'nin futbol standartları ve futbol şartlarında  Çaykur Rizespor'un düşmemesi lazım. Düştüğü takdirde büyük risk ve sıkıntı var.  Biz de bunun bilincindeyiz. Yaşamak için düşmemek zorundayız. Biz de bunun için  elimizden geleni yapacağız."
 
Kamerunlu futbolcu Leonard Kweuke'nin Almanya'daki doktoruna gitmek  istediğini kaydeden Yardımcı, "Biz Almanya'ya göndermeden karar aldık. Kweuke,  Rize'de hastaneye giderek orada MR'ını çektirdi. Durumu ve sonucu aldıktan sonra  sakat veya sağlam, ondan sonra Almanya'ya göndereceğimizi kendisine söyledik.  Heyet raporuna göre kararımızı bildireceğiz. Kweuke'ye net davranacağız. Kweuke  var mı, yok mu? Ona göre tedbir almak zorundayız. Gerçek bir fotoğrafı görelim. O  da kendi durumunu görsün, oturup konuşalım." ifadelerini kullandı.
Etiketler : Ç.Rizespor - futbolcu - alacak - mı? -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE