Ana Sayfa  /  GÜNDEM  /  Çanakkale Ayvacık'ta 5 büyüklüğünde deprem
  • Facebook da Paylaş
Çanakkale Ayvacık'ta 5 büyüklüğünde deprem
  • 10-02-2017
  • 0 yorum
Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi

Başbakan Yıldırım, ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA) Direktörü Pompeo'yu Çankaya Köşkü'nde kabul etti.Yıldırım, Türkiye'nin FETÖ ile mücadeleye yönelik yaklaşımını ve bu çerçevede ABD yönetiminden beklentilerini aktardı.

BAŞBAKAN İŞBİRLİĞİ TALEBİNİ TEKRARLADI

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre görüşmede, Türkiye'nin, ABD'de yeni yönetim döneminde iş birliğine verdiği önem vurgulanarak gerek ikili gerek bölgesel çerçevede, terör ve organize suç başta olmak üzere, istihbarat alanında yakın bir çalışma ilişkisi tesisi konusunda ortak yaklaşım paylaşıldı.

Başbakan Yıldırım, Türkiye'nin FETÖ ile mücadeleye yönelik yaklaşımı ve bu çerçevede ABD yönetiminden beklentilerinin altını çizdi. Yıldırım, örgüt lideri Fethullah Gülen'in Türkiye'ye iade süreci dahil, söz konusu terör örgütünün ABD'deki yapılanması ile mücadele konusunda ABD'nin tüm ilgili makamlarından iş birliği talebini tekrarladı.

POMPEO TÜRKİYE'YE BAŞ SAĞLIĞI DİLEDİ
Pompeo ise üstlendiği görev çerçevesinde ilk ziyaretlerinden birini Türkiye'ye yaptığını belirterek, Türkiye ile iş birliği içerisinde çalışmaya önem atfettiklerini vurguladı. Pompeo, El Bab'da şehit olan Türk askerleri için taziye ve başsağlığı dileklerini iletti.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE