Ana Sayfa  /  RİZE  /  Çay üreticisi için bir şey yapmayan Ziraat Odalarından açıklama!
 • Facebook da Paylaş
Çay üreticisi için bir şey yapmayan Ziraat Odalarından açıklama!
 • 02-07-2018
 • 5 yorum
Rize Ziraat Odası Başkanı Nevzat Paliç, üreticilerin ÇAYKUR'un "ucuz fiyata çay satmayın" çağrılarına uymalarını istedi.
Rize Ziraat Odası Başkanı Nevzat Paliç, üreticilerin ÇAYKUR'un "ucuz fiyata çay satmayın" çağrılarına uymalarını istedi.
 
Paliç, Ziraat Odasında düzenlediği basın toplantısında, bazı özel sektör çay fabrikalarının fiyatı düşürme kararı aldığını belirtti.
 
Vatandaşları bu konuda uyaran Paliç, "Özel sektör kendi aralarında bazı kararlar alarak ÇAYKUR'un 2 lira 45 kuruşa aldığı çayı çok daha düşük rakamlara hatta duyduğumuza göre 1 lira 80 kuruşa kadar alma kararı almışlar. Bu vatandaşımızın ve yaş çay üreticimizin aleyhine olmuştur." dedi.
 
Bundan dolayı bütün odaların rahatsız olduğunu belirten Paliç, şunları kaydetti: 
 
"Zaman zaman ÇAYKUR'un 'ucuz fiyata çay satmayın' çağrılarına vatandaşlarımızın uymalarını rica ediyoruz. Özel sektörün hepsi böyle bir fırsatçılık yapmadı. İçlerinde çok iyi, çok dürüstleri de var. Fiyat düşürmeyen özel sektöre teşekkür ediyoruz. Fiyatı düşürenler konusunda biraz daha insaflı olmalarını bekliyoruz. Bu üreticiler bunların müstahsilidir. Bu üreticiler sadece bugün değil yine kendilerine lazımdır."
YORUMLAR
 • İlyas ALBAYRAK   04-07-2018 16:01

  Ucuza çay satmayın demekle olmuyor ki Çaykur alım politikasını bölgesel bazlı yeniden değerlendirmesi gerekir.Kendirlideki Özel fabrikalar 1900 TL den çay alıyor ve devlet kotayı 15 Kg düşürdü.Vatandaş çayını nasıl satsın kime satsın..

 • vatansever   03-07-2018 20:16

  cüzdan başı kesilen 41 tl yi size helal etmiyoruz.Sizlerin çay ziraatı ile ilgili ne alakanız var.Bir kanun arkasına sğınmış haybeyden maaş alıyorsunuz.Çayın zraat odası kapsamından çıkması lazım.8tirilyon parayı hiç ediyorlar.

 • Karakartal   03-07-2018 09:47

  Haber 53,çok önemli bir başlık attınız tebrik ederim.yANLIZ ZIRAAT ODA BAŞKANLARININ DA HAKKINI VERMEK LAZIM.çünkü,bişeyler yapsalar onları da koltuklarından ederler.Çalışanlar pirim yapmıyor bu dönemde,heleki zıraat odası başkanlarının sesi çıkarsa ne olur biliyormusun.Özel çay sektörünün temsilcileri MUSİAD cılar,aman allahım ,para kazanmak için herşeyi yaparlar,çıkıp bi,rde açıklama yaparlar,sanki yapanlar kendileri deyilmiş gibi.

 • ABDULLAH   03-07-2018 07:37

  Ziraat odaları üreticiden kesilen paraları yemekten başka hiçbir işe yaramaz..Hakkımızı helal etmiyoruz..

 • osman   02-07-2018 23:49

  1ton cay gurcılere kestırtım 600tl verdım peşın sattım 1800 araba parası 50 1750 bana kalan 1150 tl gubresı otu deıcıne cektığin zahmet e deymez

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE