Ana Sayfa  /  RİZE  /  ÇAYKUR'da mevsimlik işçilere müjdeli haber
 • Facebook da Paylaş
ÇAYKUR'da mevsimlik işçilere müjdeli haber
 • 05-12-2017
 • 3 yorum
Cumhurbaşkanı Erdoğan, binlerce taşeron işçiyi yakından ilgilendiren düzenlemenin ayrıntılarını açıkladı. Söz konusu düzenleme, ÇAYKUR'da mevsimlik olarak çalışan işçilere de müjde...
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, yaklaşık 900 bin çalışanı ilgilendiren ve kamuoyunda taşeron olarak bilinen alt işveren işçileriyle ilgili düzenlemeyle ilgili konuştu.
 
5 aydan 9 aya çıkartılabilecek
 
ÇAYKUR'da mevsimlik işçi statüsünde çalışanları da ilgilendiren düzenlemeye yönelik Cumhurbaşkanı Erdoğan, "23 bin mevsimlik işçilerin, halen en fazla 5 ay 29 gün olan çalışma süreleri de 9 ay 29 güne kadar çıkartılabilecek" ifadelerini kullandı.
 
Erdoğan'ın konuyla ilgili açıklaması şu şekilde:
 
"Kamudaki 450 bin ile belediyeler ve il özel idarelerindeki 400 bin işçimiz, çalıştıkları yerlerdeki belediye iktisadi teşekküllerinde istihdam edilecekler. 23 bin mevsimlik işçilerin, halen en fazla 5 ay 29 gün olan çalışma süreleri de 9 ay 29 güne kadar çıkartılabilecek. Kamuda 4C statüsünde çalışan kardeşlerimiz de 4B kadrosuna alınıyor. Böylece kamuoyunda uzun zamandır tartışılan bu meseleyi kökten çözmüş oluyoruz. Böylece inşallah bu sorun ortadan kalkıyor, artık bu aradaki komisyonlar, taşeronlar tamamen ortadan kalkıyor, hepsi böylece işçi kadrosuyla görev alıyorlar. Belediyelerde de belediye şirketlerinin, iktisadi teşekküllerinin inşallah personeli olarak göreve devam edecekler. Hayırlı olmasını diliyorum."
YORUMLAR
 • erdoğan   06-12-2017 12:45

  İktidara yakın olanlar şimdi akp, sonrasında başkası üç, beş ay daha çalışacak. adamı olmayanlar, dürüst olanlar siz heveslenmeyin. eski haline döndürüldü.

 • hasan53   06-12-2017 00:37

  iyide çaykur zaten mahkum,sakat,ve sendikacılar hariç kimseyi 5 ay 29 gün çalıştırmadıki şimdi 9 ay 29 gün çalıştırsın siz ne içtiniz yahu birzda haberci olarak bunları araştırın.

 • vatansever   05-12-2017 22:58

  5 ayda çay bitince ne iş yapacaklar da maaş alacaklar.Bence 4 ay fabrikada temizlik revizyon çevre düzenlemesi bazı işlerde çalıştırılarak maaş almalılar.kahvede oturararkmaaş almak varmı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE