Ana Sayfa  /  GÜNDEM  /  Çaykur, Varlık Fonu'na devredildi
 • Facebook da Paylaş
Çaykur, Varlık Fonu'na devredildi
 • 05-02-2017
 • 5 yorum
Başbakanlıktan, Hazine uhdesinde bulunan bir kısım kamu sermayeli şirketler ile özelleştirme programında bulunan bazı şirketlere ait hisselerin Bakanlar Kurulu kararıyla Türkiye Varlık Fonu'na devredildiği bildirildi. Ziraat Bankası, BOTAŞ, PTT, BİST, TÜRKSAT, ETİ Maden, Çaykur ve Borsa İstanbul, Türkiye Varlık Fonu'na devredildi.
Başbakanlık'tan yapılan yazılı açıklamada, Türkiye Varlık Fonu'na devredilen söz konusu şirketlerin mevcut yönetimleri ve işletme politikaları ile iş planlarının, yatırım ve büyüme stratejilerine uygun olarak devam edeceği, uluslararası finans kuruluşları da dahil olmak üzere ilgili paydaşlarla sağlanan işbirliğinin sürdürüleceği belirtildi.
 
Açıklamada, Türkiye Varlık Fonu'nun söz konusu şirketleri, Bakanlar Kurulunca onaylanacak Stratejik Yatırım Planı çerçevesinde yöneteceği kaydedildi.
 
 
Başbakanlığa bağlı, ana faaliyet konusu fonların kurulması ve yönetimi olan, sermaye piyasalarında araç çeşitliliği ve derinliğine katkı sağlamak, yurt içinde kamuya ait varlıkları ekonomiye kazandırmak, dış kaynak temin etmek, stratejik, büyük ölçekli yatırımlara iştirak etmek için Türkiye Varlık Fonu ve bu fona bağlı alt fonları kurmak ve yönetmek üzere Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi kurulmuştu.
 
Çaykur ve diğer kurumlarla ilgili alınan bu kararın, söz konusu kurumlar özelleştirmeye doğru mu gidiyor sorusunu akıllara getirdi.
Etiketler : Çaykur - - Varlık - Fonu'na - devredildi -
YORUMLAR
 • cengiz sarımustafaoğlu   06-02-2017 18:40

  yorumlarım ekrana çıksında görelim lütfen görelim.

 • cengiz sarımustafaoğlu   06-02-2017 15:23

  bu sevindirici haber,inşanlah özelleşir,tek sistemede yani Başkanlık sistemede evet çıkarsa ben bir laz horonunu oynarım,on dört sene oldu bu Rize halkı üç sıfırla AKP birinci gidiyordu,şimdide uyanda balığa çıkalım.olurmu hemşerilerim kızmak yok,darılmak yok gerçekler ne ise yazarım,sayg.

 • Tevfik Ağansoy   06-02-2017 13:35

  Geçenki yorumunda 15 yıllık AKP döneminde Rize çayın üzerine bir ürün koyamadı demiştim. Şimdi sıra çaya geldi, şimdi çaya koyacaklar. Gözünüz aydın Rizeliler... Sen gözünü açmazsan senin gözüne koyan çok olur....

 • cengiz sarımustafaoğlu   05-02-2017 19:38

  her tarafı özelleşen kurumlar şimdide çaykur sırada,hükümetin Avrupa Birliği vede tek sistem ülkeyi en sonu bölmeğe gidecekler,bunun imi cimi yok,allah bu millete kolaylık versin,gençlerede sabırlık versin.

 • zeki birbilen   05-02-2017 19:32

  çok iyi hesaplanarak alınmış bir karar oldu. milletimize uğurlar getirir inşalllah..

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE