Ana Sayfa  /  GÜNDEM  /  CHP'den skandal mesaj
  • Facebook da Paylaş
CHP'den skandal mesaj
  • 26-11-2016
  • 1 yorum
AK Parti Eskişehir İl Başkanı Dündar Ünlü, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mehmet Arıyeşil için yarın Eskişehir'de düzenlenecek cenaze töreni öncesinde CHP Eskişehir İl Başkanı Sinan Özkar tarafından gönderilen ve içinde "Katil PKK iş birlikçi AKP diye haykırmak için katıl" cümlesinin bulunduğu mesaja ilişkin, "Suç işlemeye kin ve düşmanlığa sevk eden bu kişi hakkında derhal suç duyurusunda bulunacağız." dedi.
Ünlü, CHP Eskişehir İl Başkanı Sinan  Özkar'ın gönderdiği kısa mesaj ile şehidin cenazesinde partilileri eylem yapmaya  davet etmesinden dolayı üzüntü duyduklarını vurguladı.
 
Vatan müdafaasında şehitlik mertebesine eren Piyade Uzman Çavuş Mehmet  Arıyeşil'in cenaze törenin yarın Eskişehir'de yapılacağını anımsatan Ünlü, şöyle  konuştu:
 
"Büyük bir üzüntü içindeyiz. Şehidimizin arkasında duacı olmak yerine  slogan atmayı teklif eden çirkin siyasetlerine şehidimizi alet eden nasıl bir  anlayıştır anlamakta zorluk çekiyoruz. Suç işlemeye kin ve düşmanlığa sevk eden  bu kişi hakkında derhal suç duyurusunda bulunacağız. İçinde bulunduğumuz zaman  birlik olma, dik durma zamanıdır."
 
AK PARTİLİ KARACAN'DAN SAĞDUYU ÇAĞRISI
 
AK Parti Eskişehir Milletvekili Harun Karacan olaydan sanra CHP tarafından atılan mesaja ilişkin, "Halkımız provokasyonlara gelmesin. Sağduyulu  davranmaya ihtiyacımız var." dedi. Karacan mesaj bilgisinin kendilerine ulaşması üzerine  üzüntü duyduklarını ve hayrete düştüklerini söyledi.
 
Birlik ve beraberliğe her zamandan daha çok ihtiyaç duyulan günlerden  geçildiğini vurgulayan Karacan, şöyle konuştu:
 
"Böyle bir dönemde ayrıştırıcı bir mesaj atılması üzüntü verici.  Memleketimiz zor günlerden geçiyor. Eskişehir halkı böylesi bir mesaja itibar  etmeyecektir. Son iki günde iki Eskişehirli şehit verdik. Bunun üzüntüsünü  yaşıyoruz. Yarın da birlik ve beraberlik içinde şehit Piyade Uzman Çavuşumuz  Mehmet Arıyeşil'e son görevimizi yapacağız. Şehitlerimiz üzerinden kimse rant  elde etmeye kalkmasın. Halkımız provokasyonlara gelmesin. Sağduyulu davranmaya  ihtiyacımız var."
 
CHP'DEN AÇIKLAMA
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Bingöl ise, "Bizim bu tarz bir siyaset anlayışımız  söz konusu olamaz. Biz her zaman tabanımıza sağduyu çağrısı yapan bir partiyiz" diye partilerini savundu. Bingöl, partisinin Eskişehir İl Başkanı  tarafından atıldığı belirtilen mesajın, sadece partilileri cenazeye davet amaçlı  olduğunu ifade etti.
 
Bingöl, bir günde iki şehit haberi alınan kentte duygusallığın da verdiği bir anda yapılan paylaşımın yanlış yerlere çekilmemesi gerektiğini savunarak CHP'lilerin sadece "terörü lanetlemek" ve şehit Uzman Çavuş  Mehmet Arıyeşil'e olan son görevlerini yerine getirmek için orada bulunacağını  belirtti.
 
Şehit cenazelerinin siyasete malzeme yapılmaması gerektiğine vurgu  yapan Bingöl, CHP olarak herhangi bir provokatif eylemi kabul etmelerinin söz  konusu olmadığını söyledi.
 
Parti olarak terör nereden ve kimden gelirse gelsin her zaman  karşısında olduklarını dile getiren ve sağ duyu çağrısı yapan Tekin Bingöl,  "Eskişehir yarın kendine yakışır bir şekilde şehidini sonsuzluğa uğurlayacaktır."  dedi.
 
CHP olarak hiçbir zaman provokasyona müsaade etmeyeceklerini söyleyen  Bingöl, "Bizim bu tarz bir siyaset anlayışımız söz konusu olamaz. Biz her zaman  tabanımıza sağduyu çağrısı yapan bir partiyiz." ifadesini kullandı.   
 
Tekin Bingöl, Lice'de PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan  Piyade Uzman Çavuş Mehmet Arıyeşil'e, Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Türk  milletine de başsağlığı diledi.
Etiketler : CHP'den - skandal - mesaj -
YORUMLAR
  • ahmet   26-11-2016 11:40

    chp mılletvekıllerınden pkk cenazesıne katılan ınsan bozuntularını unuttu sanmasın bu mıllet. hdp barajı gecsın dıye yardım eden chplıler vardı. Yazık bunlara sehıt cenazesınden pırımıne gırıyorlar

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE