Ana Sayfa  /  CHP  /  CHP'den tutuklu HDP'liler için açıklama
  • Facebook da Paylaş
CHP'den tutuklu HDP'liler için açıklama
  • 07-11-2016
  • 1 yorum
CHP'den yapılan yazılı açıklamada, "milletvekillerinin tutuklanması anayasa ve AYM içtahatlarına aykırıdır" dendi.
Şehirdışı temaslarını yarıda kesen Kılıçdaroğlu, HDP ve Cumhuriyet Gazetesi'ndeki tutuklamalar nedeniyle MYK'yı topladı. 15 Temmuz darbe girişimini yalnızca 'yakından izlemekle' yetinen Kılıçdaroğlu'nun son tutuklamalara yönelik hassasiyeti dikkat çekti.
 
İzmir'de partisinin belediye başkanları ile toplantı yapan Kılıçdaroğlu, programını yarıda keserek Ankara'ya döndü. HDP'nin eş başkanları ve vekilleri ile Cumhuriyet Gazetesi yazarlarının terör operasyonu kapsamında tutuklanması nedeniyle 'kırmızı alarm' veren Kılıçdaroğlu, hafta sonu değişik illerde çalışmalar yapan MYK ve PM üyelerine acil Ankara'ya dönmeleri yönünde talimat verdi. Acil olarak toplanan CHP Parti Meclisi (PM) bildirisi yayınlandı. Cumhuriyet gazetesine yönelik yürütülen soruşturmanın sona erdirilmesi gerektiği savunulan bildiri de HDP'li 9 milletvekilinin tutuklanması için de, "Milletvekillerinin tutuklanması anayasaya aykırıdır" denildi.
Etiketler : CHP'den - tutuklu - HDP'liler - için - açıklama -
YORUMLAR
  • cengiz sarımustafaoğlu   29-11-2016 08:15

    ben bir vatandaş olarak burdan sesleniyorum,kim vede hangi partı olursa olsun terör örgütünü destekliyorsa,sonu hüsranla biter,ha teröristleri menfaat uğruna kullanan Devletlerde bir gün olsun allahtan belalarini bulacaklar,düzende sistemde yanlışlık varsa sılahla değil fikirle.aklımızla.vicdanımızla mücadele yapalım,sayg.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE