Ana Sayfa  /  HAYAT  /  Cizre'de görevli asker Yüksekova'daki aileye yardım etti
  • Facebook da Paylaş
Cizre'de görevli asker Yüksekova'daki aileye yardım etti
  • 28-12-2016
  • 0 yorum
Cizre'de sözleşmeli er olan Halil Ece, Yüksekova'da yaşayan Aykut ailesine soba ve yakacak almaları için maaşının yarısını gönderdi.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yaşayan iki çocuklu Aykut ailesi, kış ortasında aç ve açıkta kaldı. Yıkılan evlerinin bir odasını güçlükle onaran aile, burada yaşama mücadelesi vermeye başladı.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde sözleşmeli er olarak görev yapan Kahramanmaraşlı Halil Ece, ailenin sefalet dolu hayatını İHA'nın internet sayfalarından öğrendi.

ÜŞÜMESİNLER DİYE MAAŞININ YARISINI GÖNDERDİ
Aileyle bağlantıya geçen Ece, banka hesap numarasını aldıktan sonra, kış ortasında derme çatma odada üşümemeleri için soba ve kömür yardımında bulundu.

İHA muhabirinin ulaştığı sözleşmeli er Halil Ece, çaresizlik içerisindeki annenin gözyaşlarını görünce dayanamadığını söyledi."VATANDAŞIMIZIN ÇEKTİĞİ ÇİLEYE KAYITSIZ KALAMAYIZ"
Aileyle iletişim kurduğunu ve yakacak ihtiyaçlarının olduğunu öğrendiğini anlatan Halil Ece "Biz burada vatanımızı savunurken aynı zamanda vatandaşlarımızın çektiği çileye kayıtsız kalamayız" diye konuştu.ARALARINDA PARA TOPLAYIP YARDIM ETMEYE DEVAM EDECEKLER
Görev yaptığı sınır birliğinde arkadaşları arasında da biraz para toplayıp aileye yardım etmeye devam edeceklerini belirten Ece "Maaşımın 1.500 lirasını doğrudan aileye gönderdim, yani hemen hemen yarısını. Hâlen üşüdüklerini bilsem geri kalanını da yollarım" ifadelerini kullandı.Çocuklarının artık üşümediğini anlatan baba Hamza Aykut ise, Mehmetçiğe bu davranışından dolayı teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE