Ana Sayfa  /  GÜNDEM  /  Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile görüşüyor
  • Facebook da Paylaş
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile görüşüyor
  • 04-04-2018
  • 0 yorum
Ankara'da bugün çok önemli bir zirve gerçekleştiriliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Suriye konulu üçlü zirvede bir araya gelecek ve bölgenin kaderi belli olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, zirve kapsamında Ankara'ya gelen İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile görüşüyor.
Ankara'da sıcak saatler. Suriye konulu üçlü zirve, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Bas¸kanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekletirilecek.
 
Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, dün üst düzey memurlar bir araya gelerek zirve sonunda yayımlanması planlanan ortak deklarasyon üzerinde çalıştı. Deklarasyonda Suriye'de mevcut ateşkesin devamı, Suriye'nin toprak bütünlüğü ve Suriye içindeki ateşkes ihlallerinin durdurulması gibi daha önceki deklarasyonlarda da hemfikir olunan konuların vurgulanması bekleniyor.Üçlü zirve çerçevesinde Erdoğan ve Ruhani arasında ikili görüşme yapılacak. Zirve çerçevesindeki görüşmelerde ikili ilişkilerin yanı sıra bölgesel ve uluslararası konular hakkında da fikir teatisinde bulunulacak.
 
ERDOĞAN, RUHANİ İLE GÖRÜŞÜYOR
Üçlü zirve çerçevesinde Erdoğan ve İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile görüşüyor.
Zirve çerçevesindeki görüşmelerde ikili ilişkilerin yanı sıra bölgesel ve uluslararası konular hakkında da fikir teatisinde bulunulacak.Üç lider daha önce de Soçi'de bir araya gelmiş ve Suriye'deki savaş ile ilgili önemli kararlara imza atmıştı. Bir önceki üçlü zirvede terörle ortak mücadele ve Suriye'de siyasi istikrar konusunda işbirliğini konuşan liderlerin bu kez daha önce varılan anlaşmaların uygulanması ve 30 Ocak'ta Soçi'de gerçekleşen Suriye Ulusal Diyalog Kongresi'nde alınan kararları ele alması bekleniyor.
 
POLİS ALARMA GEÇTİ!
Suriye konulu üçlü zirve için Ankara'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'la bir araya gelecek Rusya Devlet Başkanı Putin ile İran Cumhurbaşkanı Ruhani'nin güvenliğini 4 bin polis sağlıyor. Putin ve Ruhani'nin konakladıkları otellerde de geniş güvenlik önlemleri alındı. Liderlerin kalacakları katlar tamamen kapatılırken, ziyaret süresince otel çevresi ile buralara açılan sokak ve caddelerde de önlemler sürüyor. Çevre sokaklarda oluşturulacak uygulama noktalarında araç ve yayaların, aramaları yapıldıktan sonra girişlerine izin veriliyor. Lliderlerin güzergahları ile kalacakları otellerin çevresindeki yüksek binalarda özel harekat timleri görev yapıyor.
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE