Ana Sayfa  /  RİZE  /  Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize'de konuştu
  • Facebook da Paylaş
Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize'de konuştu
  • 15-10-2016
  • 0 yorum
Cumhurbaşkanı Erdoğan baba memleketi Rize'de toplu açılış töreninde vatandaşlara seslendi, Musul için kritik açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle

Bu güzel sonbahar gününde yine Rize'deyiz, sevgili hemşehrilerimle beraberiz. Biz tüm milletimizle birlikte çok badireler atlattık, hiçbirini de unutmadık.

Milletimize layık olabilmek için gece gündüz çalışıyoruz, proje üretiyoruz. Bugün de Rize'de eser ve hizmetin toplu açılışını yapıyoruz.

İnlerine gireceğiz dedik, onlar kaçacak biz kovalayacağız dedik. Nereye kaçarlarsa kaçsınlar, şimdi kaçtıkları yerin vatandaşı olsunlar. Artık onlar bu milletin vatandaşı olarak anılmayacaklar.

Bütün bunlarla birlikte belediyemiz birçok yenilikler yaptı. Projelerin hayata geçmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

"HAVALİMANI MÜJDESİNİ DE VERİYORUM..."

Havalimanımızın inşasıyla ilgili müjdesi de veriyorum. İnşallah havalimanı ihalesini yapmak üzere 2 Kasım tarihinde ihale dosyalarını alıyoruz ve değerlendirme aşamasına geçiyoruz, yıl sonuna kadar da müteahhit firmayı belirliyoruz. Rizemize , Artvinimize hayırlı olsun. Bundan sonra da bu projeyi adım admı takip edeceğiz.

Türkiye 15 Temmuz darbe girişiminin tortularını temizleme yolunda kararlı adımlarla ilerliyor.

Adetullaha terstir bu. Biz adaletimizin gereğini yargıyla beraber yapıyoruz. Onbinlerce insan idam diyorlar. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir, millet diyor. Canı yanan bu millet. Bu şehitlerimizle ilgili kararı vermeye devletin yetkisi bana göre yok. Meclis başkanımız aslında hukukçudur. O gece parlamentomuzun başkanı olarak hemen kapalı olduğu halde parlamentoya koşup ikinci kurtuluş mücadelesi için parlamentoyu açtılar. Kapalı tutmadılar. Bu millete o yakışır da onun için.

"PİLOT SON ANA KADAR NEREYE GİDECEĞİMİZİ BİLMİYORDU"

Biz Marmariste'ydik. 3-4 gün ailemle orada olalım dedik. Haberi alınca dönüyoruz dedik. Pilot son ana kadar nereye gideceğimizi bilmiyordu. Son anda İstanbul dedik. Onbinlerce kardeşimiz meydanları doldurmuştu. Siz ne aziz milletsiniz be. Sizin benzeriniz yok. Siz bombalardan kaçmadınız. Üzerine gittiniz.

O gece kadınıyla erkeğiyle bu mücadeleyi onurluca verdik, verdiniz. Yılmadınız, Menderes, Zorlu, Polatkan, onların idamındaki gibi davranmadı bu millet. Artık ey FETO, Pensilvanya'dan burayı sen yönetemeyeceksin dedi. Sende zerre kadar yiğitlik varsa dön gel ülkene. Amerika'ya sığınma. Korkakların şanı kaçmaktır.

Zafer anıtlarını bu millet dikti. Biz bir zafer anıtını 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün çıkışına dikeceğiz. Oraya şehitlerimizin isimlerini yazacağız. Böylece unutturmayacağız.

FETÖ, PKK, DEAŞ, DHKP-C gibi bir terör örgütüdür.

15 Temmuz sadece FETÖ teröründen ibaret değildir. Türkiye'nin varlığına yönelik bir saldırının ifadesidir. Darbeciler başarılı olmuş olsaydı, Türkiye tarihinin en ciddi işgal tehdidi ile karşı karşıya kalacaktı.

15 Temmuz'da milletimiz büyük bir cesaret göstererek istiklaline sahip çıkmamış olsaydı, bugün Türkiye'nin nerelere savrulmuş olacağını düşünebiliyor musunuz?

Türkiye'nin Suriye'de başlattığı operasyonu engellemek isteyenlerin 15 Temmuz'da dahli olmadığını söyleyenin ya haberi yoktur ya da milletin aklıyla alay etmek demektir.

Hala bu işlere tiyatro diyerek, mizansen diyerek bu şekilde bakanların durumu ihanet sınırlarına giriyor. Gezi'ye ağaç, 17-25 Aralık'a hukuk, PKK eylemlerine sivil eylem diyenler beyhude uğraşıyorlar. Bu mızrak hiçbir çuvala sığmaz. Biz Suriye için sabretmedik mi?

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE