Ana Sayfa  /  EKONOMİ  /  Emeklilere 355 lira intibak zammı geliyor!
  • Facebook da Paylaş
Emeklilere 355 lira intibak zammı geliyor!
  • 09-09-2017
  • 0 yorum
Milyonlarca emekli Anayasa Mahkemesi'nden gelecek intibak zammı sağlayacak açıklamayı bekliyor. Karar olumlu yönde çıkarsa 2000 sonrası emekli olanların maaşlarında 355 liraya varan zamlar olacak.
2000 yılı ve sonrasında emekli olan vatandaşların yolunu açacak intibak için verilecek karar dört gözle bekleniyor.
 
Anayasa Mahkemesi tarafından eğer intibak kararı alınırsa, milyonlarca kişinin maaşlarında düzeltme yapılma yoluna gidilecek.
 
Anayasa Mahkemesi 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlar için intibak zammına ‘’evet’’ kararı alırsa, emeklilerin maaşında 355 liraya varan zam yapılacak.
 
ANAYASA MAHKEMESİNE TAŞINMIŞTI!
 
Kamu Denetçiliği Kurumu (ombudsman) tarafından haklı bulunan ancak idare mahkemesi ve Yargıtay'dan olumsuz yanıt alan Türkiye Emekliler Derneği üyesi İbrahim Avcı, konuyu Anayasa Mahkemesi'ne taşımıştı.
 
Anayasa Mahkemesi, önümüzdeki günlerde İbrahim Avcı'nın yaptığı bireysel başvuruyu masaya yatıracak. Sonuç hem Avcı hem de 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlar tarafından merakla bekleniyor. Çünkü alınacak karar sadece Avcı'yı değil, 2000 yılı ve sonrasında emekli olan herkesi ilgilendiriyor.
 
YÜRÜRLÜK MADDESİ İPTAL EDİLİRSE
 
Eğer mahkeme, 2000 yılı öncesine ilişkin intibak düzenlemesinin yürürlük maddesinin iptali yönünde karar verirse, emeklilere intibak zammı yolu açılacak.
 
İntibak artışı için ayrı ayrı dava açmaya gerek olmayacak. İntibak, 2000 yılı ve sonrasında emekli olan herkesi kapsayacak.
 
İlk intibakta 2000 yılı öncesinde emekli olan yaklaşık 2 milyon SSK'lıya 50 ile 355 lira arasında artışlar yapılmıştı. Yeni intibakta da rakamlar bu seviyede olacak.
Etiketler : Emeklilere - 355 - lira - intibak - zammı - geliyor! -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE