Ana Sayfa  /  RİZE  /  Gençlik ve Spor Bakanı Bak, Rize'de
  • Facebook da Paylaş
Gençlik ve Spor Bakanı Bak, Rize'de
  • 02-09-2017
  • 0 yorum
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Daha güçlü olmak için gençlerimizi okutmamız, eğitmemiz lazım. Ben de burslarla okudum. Beni de bu toprakların çocuğu Sayın Cumhurbaşkanımız okuttu.
Gençlik ve Spor Bakanı  Osman Aşkın Bak, "Daha güçlü olmak için gençlerimizi okutmamız, eğitmemiz lazım. Ben de burslarla okudum. Beni de bu toprakların çocuğu Sayın Cumhurbaşkanımız okuttu." dedi.
 
Bak, çeşitli programlara katılmak için geldiği  Rize'de Alipaşa Köyü  Polis Kontrol Merkezi'nde görevli memurları ziyaret ederek, bayramlaştı. Bak, bir süre burada sohbet ettiği polislere başarılar diledi.
 
Daha sonra  Ardeşen Sosyal Tesisleri'ne geçen Bakan Bak, burada  Ardeşen Kültür ve Eğitim Vakfı yöneticileri ile bir araya geldi.
 
Bak, burada yaptığı konuşmada,  Karadeniz insanının coğrafi zorluklara göğüs gererek, tarlalarda, ormanlarda ve çay bahçelerinde çalıştığını, bu kadar zor şartlara rağmen okuyarak zirveye doğru tırmanışını da sürdürdüğünü belirtti.
 
Türkiye'nin geleceği için gençlerin önemine vurgu yapan Bak, şöyle devam etti: 
 
"Daha güçlü olmak için gençlerimizi okutmamız, eğitmemiz lazım. Ben de burslarla okudum. Beni de bu toprakların çocuğu Sayın Cumhurbaşkanımız okuttu. Burs verdi, okuttu kendisi. Ben şanslıydım,  Kasımpaşa'dan komşusuyduk. Oradan bizi tanıyordu. Onun verdiği destekler sayesinde yurt dışında okuduk. Master, doktora yaptık ve buralara kadar geldik. Eğitime yapılan destekler çok önemli. Sivil toplum kuruluşları çok önemli."
 
Dünyada en iyi yatırımın gençlere yapılan yatırım olduğunu anlatan Bakan Bak, "Herkes çocuğuna, çevresindeki akrabasına yatırım yapacak. Onlarla ilgileneceğiz. Onların gelecek, kariyer ve iş ortamı için çaba sarf edeceğiz. Biz çevremizi daha güçlü kılarsak, onları bir yerlere taşırsak onlar da gelecek nesillere yatırım yapacaktır. Bu nedenle sivil toplum kuruluşları ciddi birer adım. Bu adımları destekleyelim." diye konuştu.
 
Türkiye'nin birlikte güçlü olduğuna değinen Bak, "Etrafımızdaki tabloyu görüyorsunuz. Neler dönüyor dünyada. En son  Arakan'da Müslümanlara yapılan zulmü görüyoruz. Cumhurbaşkanımız ne dedi? 'Herkes sussa da biz susmayacağız.' Biz elimizden gelen mücadeleyi yapacağız. Hem sözümüz ile hem elimiz ile hem fikrimiz ile bu mücadeleyi yapacağız." ifadesini kullandı.
 
Bak, daha sonra  Fındıklı ilçesine geçerek Tuncer Ergüven Sosyal Tesisleri'nde vatandaşlarla bayramlaştı.
Etiketler : Gençlik - ve - Spor - Bakanı - Bak - - Rize'de -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE