Ana Sayfa  /  KARADENİZ  /  Havalimanının büyük etkisi! Aynısı Rize'de olacak
  • Facebook da Paylaş
Havalimanının büyük etkisi! Aynısı Rize'de olacak
  • 02-01-2018
  • 0 yorum
Ordu-Giresun Havalimanı'nın hizmete girmesiyle birlikte Ordu'da konut ve arsa fiyatları uçtu. Rize Havalimanı'nın yapımının tamamlanmasıyla birlikte, kentte aynı etkinin görüleceği kaçınılmaz bir gerçek...
Ordu-Giresun Havalimanı'nın açılmasıyla birlikte Ordu, emlak ve konut alanındaki fiyatlarını yükseltti.
 
Ordu Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Uğur Yüce, "Ordu-Giresun Havalimanı açılalı 2.5 yıl oldu. Burayı kullanan yolcu sayısıda 2 milyonu geçti. Ordu'ya çok ciddi rağbet var. Ordu Üniversitesi'nin öğrenci sayısı her geçen yıl katlanarak artıyor. Şehir Hastanesi projesinin hazırlığı da var. Özellikle havalimanıyla birlikte Ordu'nun Büyükşehir statüsünü alması kente büyük ivme kazandırdı" dedi.
 
ARSA FİYATLARINDA BÜYÜK ARTIŞ
 
Arsa fiyatlarındaki artışa dikkati çeken Yüce, "Ordu-Giresun Havalimanı hizmete açılmadan önce havalimanının olduğu Gülyalı İlçesi'nde arsa metrekare fiyatı 100 lira civarındayken şimdi 700 liraya kadar yükseldi. Havalimanı var, lojistik depo yok. Bunu yapmaya alanda yok. Özellikle havalimanına yakın yerlerde sanal fiyatlar oluştu. Dönümü 100 bin TL olan arsa-araziler 700 bin TL'ye çıktı." ifadelerini kullandı.
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE