Ana Sayfa  /  RİZE  /  Hikmet Ayar'dan ÇAYKUR açıklaması!
 • Facebook da Paylaş
Hikmet Ayar'dan ÇAYKUR açıklaması!
 • 06-02-2017
 • 7 yorum
AK Parti Rize milletvekili Hikmet Ayar Türkiye Varlık Fonu ve ÇAYKUR’un bu fona aktarılması ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı.
İŞTE O AÇIKLAMA;
 
Türkiye Varlık Fonu 2016 yılında devlete ait varlıkların yönetilmesi için kurulmuş Başbakanlığa bağlı adı üzerinde fondur.
 
G20 ülkelerinin tamamında var olan bu fon yapılanması nasıl çalışıyorsa Türkiye Varlık Fonu da öyle çalışacak.
 
Türkiye’nin devasa kuruluşları ile beraber ÇAYKUR’un da bu fona devredildiği doğrudur.
 
ÇAYKUR’un 1990’lı yıllardan beri Özelleştirme İdaresine devredilmiş olduğunu herhalde herkes biliyordur. Bugün yapılan ise Özelleştirme İdaresi’nden alıp Türkiye Varlık Fonu’na devredilmesidir.
 
Bu devredilme meselesinde bir şeyler arayanlar varsa burada kötü bir durum yok. Bilakis Özelleştirme İdaresi’nden alındığı için iyi bir gelişmedir.
 
Kaldı ki; devletin bir kurumundan başka bir kurumuna bağlanması ÇAYKUR çalışanlarına, Çay Müstahsillerine ve ÇAYKUR paydaşlarına herhangi bir şey kaybettirmez.
 
Ziraat Bankası, PTT, BİST (Borsa İstanbul), BOTAŞ, Eti Maden, TÜRKSAT, THY, Halkbank gibi devasa kuruluşlarla ÇAYKUR aynı değerde tutularak Türkiye Varlık Fonu’na devredilmiş ise bu ÇAYKUR’a verilen değeri göstermektedir. 
Etiketler : Hikmet - Ayar'dan - ÇAYKUR - açıklaması! -
YORUMLAR
 • hamza   07-02-2017 23:47

  ıyıde yığıt bulut gıbı bır ınsanın uysı olduğu varlık fonunu yadıgıyorum bu ülkede boylebır yönetım kuruluna en son üyele olakların en başindakı ıssım yığıt buluttur

 • bozo   07-02-2017 22:08

  reisin gölgesinden yararlanmaya devam rize için hiç bir şey yapmamaya devam ne zaman rizenin rize için bir şeyler yapacak millet vekili olacak bizler o günleri görecekmiyiz acaba çok kötü ve acı bir durum

 • mustafa seker   07-02-2017 12:04

  eger hala daha kem kum edılıyorsa ılk once bu fon kımler tarafından yonetılıyor bır bakın emınım 3 ay hıc bırsey yapılmayacak ama ondan sonra satıs ıcın sıraya konacak bu kurumlar soylermısınınz satılmayan ne kaldı da bunlar satılmasın

 • ilyas   07-02-2017 10:02

  sayın ayar varlık fonu denetlenebilirmi kim denetler fona devredilen kurumların kar ve zararları nelerdır.belkide içi boşaltılmış kurumlar buraya aktarılmış olabilir denetlenmesindiye.bence devirden önce kar veya zararlarını açıklamalıydınız. yolsuzluk olup olmadığını açıklamalıydınız yangından mak kaçırır gibi kaçırılmamalıydı karda iseler destek verirdık türk halkın dan ne saklanıyor .bilmek hakkınız.halk denetlenemeyen bir kuruluşun varlığından işleyişinden yonetiminden haberi nasıl olacak.desene ali babanın çifliğine düştük.

 • cahil   06-02-2017 23:54

  falanca ülkede şu sistem var filanca ülkede şu tip idare var!!! yeter yahu bir kerede kendinize ait birşey geliştirin! ingiliz mali kanunu fransız ceza kanunu, isveç medeni kanunu, yok g 20 bilmem ne fonu ...yeter yahu! dünyada hangi devlet türkiyeye has bir şekilden esinlenmiştir acaba bi araştırsanız!varlık fonu olan o bahsettiğiniz 20 ülkede özel sektör kurumsaldır.üretici örgütlüdür.yönetim şeffaftır.kim yönetirse yönetsin sıkıntı olmaz.

 • cengiz sarımustafaoğlu   06-02-2017 18:38

  sayın Ayar üzülerek ifade ediyorum G20 ülkelerle bizim işimiz ne demekki Başkanlık sisteminden yanasınız haladahı dış güçlerin oyunundan vazgeçmiyorsunuz,bu halk uyanırsa sandıkda refaumda hayır çıkarsa şaşmayın,bir göreceğim bu Rize halkını sandıkda ne çıkacak,sayg.

  8

  3

  • RİZELİ   07-02-2017 09:23

   SAYIN AYAR .BU HALKİ NE SANDINIZ.BUNUN ADI RESMEN özelleşmedir.kurumu pazarlamadir.yandik arkadaş.fiskobirliği unutma ondan da kötü olacağiz. allah rizeliye yardım etsin.

   1

   0

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE