Ana Sayfa  /  KADIN  /  Hükümetten eylem planı! Ağır yaptırımlar geliyor
  • Facebook da Paylaş
Hükümetten eylem planı! Ağır yaptırımlar geliyor
  • 08-03-2018
  • 1 yorum
Hükümet, kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin geliştirilmesi için önemli adımlar atacak.
O çalışmalardan bazıları şöyle:
 
-Vatandaşlara yerel düzeyde toplumsal cinsiyet eğitimleri verilecek ve bu eğitimlere erkek ve kadınların katılımları sağlanacak.
 
-Milli Eğitim Bakanlığı müfredatında değişiklik yapılarak ilk, orta, lise müfredatına toplumsal cinsiyet eşitliği, insan hakları, kadın-erkek eşitliği, şiddetin önlenmesi içerikli zorunlu dersler eklenecek.
 
-Kız çocuklarının ve kadınların okullaşma oranının artırılması için ülke çapında ailelere ekonomik ve sosyal destek sağlanmasıyla birlikte çocukların eğitim hakkından mahrum kalmasına yol açan çocuk evliliklerinin önlenmesi ile kız çocuklarını okula göndermeyenlere yönelik etkili ve caydırıcı cezai yaptırımlar uygulanacak.
 
-Kreş, hasta, engelli ve yaşlı bakım hizmetlerinin profesyonelce sunulacağı bakım ve rehabilitasyon merkezleri yaygınlaştırılacak.
 
- Hem kadın istihdamının artırılması hem de ailenin korunması açısından kamuda çalışma saatleri düzenlenecek.
 
-Kamu Denetçiliği Kurumu tarafından takibi yapılacak Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin İzlenmesi Projesi ile il il cinsiyet eşitliği haritası çıkarılacak.
 
KAYNAK:SABAH
YORUMLAR
  • HİLMİ KANBER   09-03-2018 10:41

    insan hakları var kadın hakları var hayvan hakları var çocuk hakları var çevre ve orman yeşillik hakları var mahküm süçlü hakları var amma velakin erkek hakları yok madur hakları yok.sahıden bunlar hangı kastagoruye giriyon ne biçim yaratıklarki hiç hakları olamıyor.kadınlarımıza kadınlık görevlerını kocalarına karşı sorumluluklarını kim anlatacak bu iş nasılş olacak bunları kadınların beyinlerıne kim yerleştırecek. kadınlarımız lütfen bana saldırmayınız çünkü sözüm meclisten dışarı...ADMIN BEY LÜTFEN BUNU YAYINLAYABİLİRMİSİNİZ

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE