Ana Sayfa  /  GÜNDEM  /  İzmir Valisi hain saldırı için o örgütü işaret etti
  • Facebook da Paylaş
İzmir Valisi hain saldırı için o örgütü işaret etti
  • 05-01-2017
  • 1 yorum
İzmir'de düzenlenen hain terör saldırısının ardından açıklamalarda bulunan İzmir Valisi Erol Ayyıldız, "Elde olan veriler PKK'nın yaptığını gösteriyor" dedi.
İzmir'deki hain terör saldırısı sonrası Valisi Erol Ayyıldız açıklamalarda bulundu. Vali Ayyıldız, "Başımız sağ olsun hepimize geçmiş olsun. Adliye önünden bir araç geçerken polis memurlarımızın durdurmak istemesi sonucu bir çatışma çıktı. Bu çatışmada araç içinde olan teröristler kaçarken, bombalı aracı patlattılar ve bunun sonucunda da maalesef bir polis memurumuzla bir mübaşirimiz şehit oldu. Yaralı vatandaşlarımız var 5 tane. Tedavi görüyorlar. Şehitlerimize gani gani rahmet diliyoruz. Bu saldırıyı emniyet güçlerimizin dikkati sonucu çok az bir zayiatla ama içimizi yakan bir şekilde atlattık. Bu teröristler ölü olarak ele geçirilmiştir. Yanlarında 2 adet kalaşnikof tüfek, ayrıca RPG 7 ve ona ait 7 tane fişek olmak üzere ve 8 tane el bombası ele geçirildi" diye konuştu.
 
PKK'YI İŞARET ETTİ
 
Vali Erol Ayyıldız, "Elde olan veriler PKK'nın yaptığını gösteriyor" dedi. İkinci bir bombalı araç şüphesinin olduğunu belirten Vali Ayyıldız, "Bir araç daha tespit edildi. O da kontrollü bir şekilde patlatıldı. Teröristlere ait olduğunu değerlendirdiğimiz bir aracı patlatarak ihtimal dahi olsa tehlike bertaraf edildi" dedi.
 
'ŞEHİT POLİSİMİZİN ŞÜPHESİ SONUCU...'
 
Vali Ayyıldız şöyle devam etti;
 
"Şehit polisimizin şüphesi sonucu asıl saldırı engellendi. Durdurmak istemesi sonucu teröristler kaçıyor. Aracı patlatıyorlar. Şehit kardeşimiz karşılık veriyor.
Tüm imkanlar ve ihtimaller değerlendiriliyor. Üçüncü şahıs… Olabilir veya olmayabilir. Başka bir yerde eylem olma ihtimaline karşı tam bir teyakkuz halindeyiz. İnşallah varsa yakalanır."
Etiketler : İzmir - Valisi - hain - saldırı - için - o - örgütü - işaret - etti -
YORUMLAR
  • kemal beziroğlu    06-01-2017 10:50

    Terörü bitirecek bir önerim var Terörün ana nedeni insanların kendini ifade edememesidir. Maruz kaldığı haksızlıkları çevresinde gördüğü yanlışları dile getiremeyen insan dışlanır içe kapanır şiddete yönelir. Örnek bombacı profosör Ted kaczysky Ülkemizde 81 ilde 1000 tane yerel gazete var. Bunlardan terör sampatizanı olan 5 10 tanesi hariç 900 + yerel gazeteden devlet fonu ile 1 yıl boyunca günde 2 sayfa alınır. Bölgede yaşayan vatandaşlar okuyucu mektubu ile sıkıntılarını çözümlerini dile getirir. Yerel yöneticiler partilerin il ilçe başkanları sanayiciler bu yorumları okur. Vatandaşın halini anlar tedbir alır. Yatırıma dönüşür Vatandaş halini anlatıp çözüm bulunca terör azalır. Sİlahlı tedbirlerden ucuzdur Yerel gazetelerin geliri artar. Medya olanağı genişler. Vatandaş dışlanmış değil katılmış olur. Her fikir fikir doğurur. Vatandaşın fikirleri ekonomiyi canlandırır. Haber yapmanızı talep ediyorum enerjimerkezim.blogspot.com kemalbeziroglu.wordpress.com Kemal beziroğlu

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE