Ana Sayfa  /  KADIN  /  Kadınlar mutlu erkekleri çekici bulmuyor
  • Facebook da Paylaş
Kadınlar mutlu erkekleri çekici bulmuyor
  • 13-05-2015
  • 0 yorum
Yapılan bir araştırmaya göre, kadınlar mutlu erkekleri değil, mağrur, güçlü, kibirli ve huysuz erkekleri daha çekici buluyor.
Kanada'daki British Columbia Üniversitesi'nin yaptığı ve 1000'den fazla yetişkinin katılımıyla gerçekleştirilen araştırmada katılımcılara gülümseme, kibir, utangaç bakış gibi ifadelerin evrensel hallerini yansıtan çeşitli fotoğraflar gösterilip izlenimleri soruldu.
 
Araştırmada kadınların, mağrur görünen erkekleri mutlu erkeklerden daha seksi bulduğu ortaya konuldu. Buna göre kadınlar, mağrur, güçlü, kibirli, huysuz veya mahcup görünen erkekleri, gülümseyen erkeklerden daha çekici buluyor.
 
Erkeklerde ise durum farklı
Buna karşılık erkekler daha çok mutlu görünen kadınları seksi bulurken, mağrur ve kendinden emin görünen kadınları pek çekici bulmuyorlar.
 
Araştırma sonucunda ayrıca erkeklerin kadınları, kadınların erkekleri bulduğundan daha çekici bulduğu da belirlendi.
 
Araştırmacılardan Alec Beall, çalışmanın ilk bakışta hissedilen cinsel cazibe üzerinde temellendirildiğine dikkat çekerek, "Katılımcılara, bu kişilerin iyi bir sevgili ya da eş olup olmayacağını sormuyorduk, cinsel çekim anlamında ilk izlenimlerini istedik" diyor.
Etiketler : Kadınlar - mutlu - erkekleri - çekici - bulmuyor -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE