Ana Sayfa  /  CHP  /  Kılıçdaroğlu: 'Aklınızı kullanmıyor musunuz?' diyor Yüce Yaradan
  • Facebook da Paylaş
Kılıçdaroğlu: 'Aklınızı kullanmıyor musunuz?' diyor Yüce Yaradan
  • 04-08-2016
  • 1 yorum
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'de düzenlenen Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi'nde konuştu.
CHP tarafından 15 Temmuz darbe girişimi sonrası İstanbul Taksim Meydanı'nda yapılan Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi'nin ikincisi, İzmir Gündoğdu Meydanı'nda gerçekleştirildi.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından bazı satır başları şu şekilde;
 
Laik bilimsel eğitimin önemi ortaya çıktı. İşi ehline teslim edeceksek aklın kullanılması lazım. Körü körüne sadakat, darbeye zemin hazırlayan düşüncedir. Profesörü, hakimi, generali var ama bir kişiye itaat ediyorlar, bir kişiden talimat alıyorlar, onlar akıllarını kiraya vermiş kişilerdir. Tanrı'nın bize verdiği en güzel şey akıldır, aklımızı kullanmalıyız. 
 
Bakara Suresi'nin 44. ayeti; "Aklınızı kullanmıyor musunuz?" diyor Yüce Yaradan. Elin oğlu Mars'a uzay aracı gönderiyor, biz darbeyi tartışıyoruz. Biz de aklımızı kullanmalıyız. 
YORUMLAR
  • cengiz sarımustafaoğlu   29-11-2016 08:07

    sayın Kılıçdaroğlu,biz aklımızı seksen yıldan beri yanlış politıkanın kurbanı olduğumuz vede Avrupa Birliğine gireceğiz diye dış güçlerin oyununa gelirsek çok daha yerimizde sayıklarız,önce T.B.M.Meclisi vicdanına el koyarak allah korkusuyla kul hakkını göz önüne alarak yasalar çıkarılmalı,vatana vede halka hizmet varsa önce vicdanımıza sesleneceğiz,sayg.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE