Ana Sayfa  /  MEMUR  /  KPSS yerleştirme sonuçları açıklandı
  • Facebook da Paylaş
KPSS yerleştirme sonuçları açıklandı
  • 19-07-2017
  • 0 yorum
ÖSYM tarafından gerçekleştirilen 2017 KPSS tercih sonuçları açıklandı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirmek için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS) tercih sonuçları açıklandı. Peki, KPSS tercih sonuçları nasıl öğrenilir?

KPSS TERCİH SONUÇLARI 2017

KPSS tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Adaylar tercih sonuçlarına SYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecekler.

Bir kadro veya pozisyona yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildikleri kamu kurum/kuruluşlarına başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini bu kurum veya kuruluşlardan öğrenecekler.

KPSS TERCİH SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

KADRO VE POZİSYONLARA ATANMA NASIL OLACAK?

ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın, yerleştirme yapılan kadro ve pozisyonlara kamu kurum ve kuruluşlarınca doğrudan atanacaklardır.

Yerleştirildikleri halde a tama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde yerleş tirildikleri kurum veya kuruluş a teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE