Ana Sayfa  /  MHP  /  MHP'de büyük kaos!
  • Facebook da Paylaş
MHP'de büyük kaos!
  • 27-06-2016
  • 1 yorum
Çankaya İlçe Seçim Kurulu: MHP'de 10 Temmuz'da seçimli kurultay yapılamaz.

MHP'de kurultay tartışması sürerken Çankaya İlçe Seçim Kurulu, MHP'de 10 Temmuz'da seçimli kurultay yapılamayacağı açıklamasını yaptı.

MHP'li muhaliflerin Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) itirazda bulunması bekleniyor.

19 HAZİRAN'DAKİ KURULTAYA İHTİYATİ TEDBİR GETİRİLMİŞTİ
Kayyum tarafından MHP'li muhalif isimlerin katılımıyla 19 Haziran'da toplanan MHP Olağanüstü Tüzük Kurultayı'na Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi kararıyla ihtiyati tedbir getirilmişti. Kurultayın ardınan bazı muhalif isimler kurultayda bazı değişiklik tekliflerinin kendilerinin haberi olmadan gündeme getirildiğini iddia etmiş ve Akşener'i kurultayı hukuki açıdan tehlikeye atmakla suçlamıştı.

Genel Merkez'in tanımadığını ilan ettiği kurultayda 14 değişiklik önergesi verilmiş ve bu önergelerin tamamı kabul edilmişti. Kabul edilen değişiklik önergeleriyle, parti tüzüğündeki 'olağanüstü kurultaylarda genel başkan seçimi yapılmasını engelleyen' maddenin "seçim yapılabilir" şeklinde değiştirilmesi ve muhaliflerin kurultayına katılanların partiden ihraç edilmesinin önünün tıkanması planlanıyordu.
Olağanüstü kurultayda kabul edilen değişiklik önergelerinin hukuki olarak geçerliliğinin olup olmayacağı tartışma konusuydu.

Genel Merkez kurultayı tanımadığını açıklamıştı

MHP yönetiminin kurultay için belirlediği tarih 10 Temmuz'du.Genel Merkez bu kurultayda hem tüzük değişikliği hem de seçim yapmayı planlıyordu.

Kurultayda Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin yanı sıra Meral Akşener, Koray Aydın, Sinan Oğan, Ümit Özdağ, Sait Gönen ve Süleyman Servet Sazak da Genel Başkanlık için aday olduklarını açıklamıştı.

Etiketler : MHP'de - büyük - kaos! -
YORUMLAR
  • berkant gizemli   28-06-2016 19:15

    AKP nin rotasına girmiş MHP artık yok hükmündedir.tümü saadete katılma kararı alırsa ancak yol alabilir belki...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE