Ana Sayfa  /  HAYAT  /  Muğla'daki kazada ölen 24 kişinin mola görüntüleri ortaya çıktı
  • Facebook da Paylaş
Muğla'daki kazada ölen 24 kişinin mola görüntüleri ortaya çıktı
  • 16-05-2017
  • 0 yorum
Muğla'daki trafik kazasında hayatını kaybeden 24 kişinin Aydın'ın Çine ilçesinde bir çay bahçesinde mola verdiği anlar, iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı
Muğla'daki trafik kazasında  hayatını kaybeden 24 kişinin, Aydın'ın Çine ilçesindeki bir çay bahçesinde  verilen molada son görüntüleri ortaya çıktı.  Anneler Günü etkinliği kapsamında 13 Mayıs'ta İzmir'in Buca ilçesinden  Marmaris'e hareket eden midibüsteki vatandaşlar, kazadan bir süre önce Çine  ilçesindeki bir çay bahçesinde mola verdi. Çoğunluğu kadınların bulunduğu  midibüstekilerin mola yerindeki görüntüleri, çay bahçesindeki güvenlik  kameralarına yansıdı.
 
 Güvenlik kamerasındaki görüntülere göre, çay bahçesine Armağan  Sertbaş'ın kullandığı kaza yapan 03 FR 747 plakalı midibüs yanaşıyor. Daha sonra  midibüsten inen yolcular çay bahçesine geçip buradaki masaları birleştirerek  kahvaltı yapıyor. Gezinin organizatörlüğünü yapan Nazlı Ceylan, tüm masaları tek  tek dolaşıp yolcularla tokalaşıyor. Trafik kazasında yaşamını yitiren sürücü Sertbaş da 10 aylık bebeği  Nehir'i kucağına alarak bahçede dolaşıyor. Organizatör Nazlı Ceylan da ara ara  telefonla görüşüyor.
 
 AYRI YERDE KAHVALTI YAPMIŞLAR
 
 Kazada hayatını kaybeden 17 yaşındaki Melisa Şele ile yaralı kurtulan  arkadaşı Simge Sinur'un görüntüleri de güvenlik kameralarında yer alıyor. Görüntülerde, 2 kız arkadaşın kafileyle aynı yerde kahvaltı yapmayıp  yan taraftaki bir iş yerine gittikleri ve burada bir şeyler atıştırdıkları  görülüyor. Bir süre burada zaman geçiren Şele ve Sinur'un çay bahçesinde  yolculardan birinin fotoğrafını çektikten sonra midibüse yöneldikleri de kamera  kayıtlarında bulunuyor.  Yolcuların tek tek otobüslere binmesinin ardından da Ceylan'ın,  işletme sahibiyle konuştuğu görülüyor. Yaklaşık bir saat çay bahçesinde zaman geçiren kafile, daha sonra  Marmaris'e gitmek üzere hareket ediyor.
 
Çay bahçesini işleten Faruk Alp,  yaptığı açıklamada,  Nazlı Ceylan'ın, daha önce de çeşitli kafilelerle iş yerine geldiğini söyledi. Kaza günü Marmaris'e hareket etmeden önce kendisine "İnşallah başka  sefer yine geleceğiz" dediğini anlatan Alp, şöyle konuştu: "Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum.  Çok zor bir durum. Yolculardan biri hesap öderken 50 kuruş bozuğunun olmadığını  söyledi. Ben de kendisine sorun değil 'Canınız sağ olsun' dedim. Bunun üzerine  kendisi 'Olmaz öyle ölümlü dünya, kimsenin hakkı kimsede kalmasın' diyerek bana  50 kuruşu getirip verdi. Allah hepsinin mekanını cennet eylesin. Çok üzgünüm."
 
 
 
 
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE