Ana Sayfa  /  DÜNYA  /  Obama'ya Türkiye eleştirisi
  • Facebook da Paylaş
Obama'ya Türkiye eleştirisi
  • 18-10-2016
  • 0 yorum
The American Interest dergisi ABD Başkanı Barack Obama'yı eleştiri yağmuruna tuttu. Obama'nın izlediği politikalarla Türkiye'yi kaybettiğini yazan dergi, Türkiye'nin Batı'ya özellikle de ABD'ye yabancılaştığını söyledi.
The American Interest dergisi verdiği haberde ABD Başkanı Barack Obama'nın tutarsız politikası nedeni ile Rusya'nın Ortadoğu siyasetinde önemli bir rol oynadığını ve Türkiye ile yeniden kurulan ilişkilerin sadece Washington'un değil, aynı zamanda NATO'nun da bir problemi olduğunu yazdı.
 
TÜRKİYE'Yİ ABD'YE YABANCILAŞTIRDI
Obama'nın Suriye politikasının Amerika'nın çıkarlarına zarar verdiğini yazan yazar, Moskova'nın Washington'un kararsızlığından faydalanarak İran ve Türkiye ile karlı bir ticari ilişki kurduğunu yazdı. Yazıda ayrıca Rusya'nın NATO'ya ciddi bir yara verdiği ve Türkiye'nin Batı'ya özellikle de ABD'ye yabancılaştırdığı belirtildi.
 
The American Interest Dergisinde yayınlanan makalede, "Suriye'de birçok zorlu problem var ve alternatifleri az, ancak Obama'nın Suriye politikası en kötülerinden birisi ve en üzücü örneklerden birisi olarak uzun yıllar boyunca dünya siyasi arenadaki yerini alacak." ifadesi yer aldı.
Etiketler : Obama'ya - Türkiye - eleştirisi -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE