Ana Sayfa  /  RİZE  /  Ovit Tüneli, İranlı Turistleri Rize'ye Çekecek
  • Facebook da Paylaş
Ovit Tüneli, İranlı Turistleri Rize'ye Çekecek
  • 24-08-2017
  • 0 yorum
İran'ın Trabzon Başkonsolosu Reza Baghban Kondorı, yapımı devam eden Ovit Tüneli'nin ulaşımda sağlayacağı kolaylıkla İranlı turistleri Rize'ye çekeceğini söyledi.
İran'ın  Trabzon Başkonsolosu Reza Baghban Kondorı, yapımı devam eden Ovit Tüneli'nin ulaşımda sağlayacağı kolaylıkla İranlı turistleri  Rize'ye çekeceğini söyledi.
 
Başkonsolos Kondorı,  Rize Valisi  Erdoğan Bektaş'ı makamında ziyaret ederek, iş birliği olanakları konusunda görüş alışverişinde bulundu.
 
Ziyaretine ilişkin açıklamalarda bulunan Kondarı, başkonsolosluğunun sorumluluk sahasındaki illerden birinin de  Rize olduğunu belirterek, "Bu illerin idarecileri ile sürekli iletişim halinde olarak, başta üniversiteler arasında olmak üzere ulaşım, sağlık ve turizm gibi birçok alanda iş birliğine giderek çeşitli projeleri hayata geçirmeyi hedefliyoruz." dedi.
 
Mega projelere övgü
 
Türkiye'nin son yıllarda birçok mega projeyi hayata geçirdiğine işaret eden Kondorı, şunları kaydetti: 
 
"Ovit Tüneli de bunlardan biri. Ovit Tüneli hizmete açılınca bölgeye karayolu ile ulaşım olanağı artacak. Ben inanıyorum ki bu sayede İranlılar eşsiz güzellikleri bünyesinde barındıran  Rize'yi daha çok ziyaret edecekler. Bu sayede iki ülke arasındaki turizm potansiyeli olumlu ivme kazanacaktır."
 
Vali Bektaş da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek,  Türkiye ve  İran'ın, bölgede köklü geçmişi olan, iki komşu ülke olduğunu belirtti.
 
Rize'nin coğrafi konumu gereği  İran'a yakın olduğunu ifade eden Bektaş, şunları söyledi: 
 
"Bu yönüyle bölgesel iş birliğinin daha da geliştirilmesi gerekiyor.  Rize'de Sayın Cumhurbaşkanımızın ismini taşıyan güçlü bir üniversitemiz var.  Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ile  İran'daki üniversiteler arasında gerçekleştirilecek projelerde biz üzerimize düşen görevi yerine getirmeye hazırız.  İran ile  Türkiye arasındaki eğitim, turizm, ticaret ve sanayi gibi birçok alanda önemli açılımlar sağlayacağı kanısındayım."
Etiketler : Ovit - Tüneli - - İranlı - Turistleri - Rize'ye - Çekecek -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE