Ana Sayfa  /  RİZE  /  Reşat Kasap: Tehdit alıyorum
 • Facebook da Paylaş
Reşat Kasap: Tehdit alıyorum
 • 05-12-2017
 • 4 yorum
Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, "Belediye Esnaf El Ele Kaldırımlar Hak Sahiplerine" projesi sürecinde çok zorluklar yaşadıklarını belirterek, "Şu anda birçok tehdit alıyorum." dedi.
Kasap, "Belediye Esnaf El Ele Kaldırımlar Hak Sahiplerine" projesine ilişkin sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle Öğretmenevi'nde bir araya geldi.
 
Kaldırım işgallerini önlemek ve kaldırımların halk tarafından kullanımını sağlamak amacıyla 2 ay önce başlattıkları projeyi sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile kamuoyuna duyurduklarını ifade eden Kasap, zabıta ve polis desteğiyle kaldırımların sahiplerine teslim edilmesi noktasında ilk adımı başarıyla tamamladıklarını söyledi.
 
"Şu anda birçok tehdit alıyorum"
 
Kasap, bu süreçte çok zorluklar yaşadıklarını dile getirerek, şöyle devam etti: 
 
"Şu anda birçok tehdit alıyorum. Gece ve gündüz tehdit aldığım yerler var. Özellikle sahildeki bazı araçların kaldırılmasına yönelik birçok tehditler geliyor. Maalesef mahkemeye başvurduğumuz hemşehrilerimiz oldu. Ayrıca şehrimizin içerisinde de yaya kaldırımını kendi malı gibi gören bazı hemşehrilerimizden de serzenişler oldu. Birçok esnaf kardeşimizin de bu çağrıya uyduğunu gördük."
 
"Esas amacımız..."
 
Bundan sonra bu atmosferi korumak ve toplum üzerinde alışkanlığı sağlamak istediklerini kaydeden Kasap, "Esas amacımız budur. Bundan sonra bu disiplinin korunması önemlidir. Bütün sektörler olarak dayanışma içerisinde olmamız bir başarılı ayaktır. Basınımız da bu konuya hassasiyetle destek vermiştir. Çalışmamızın örnek teşkil etmesi bize moral vermiştir." diye konuştu.
Etiketler : Reşat - Kasap: - Tehdit - alıyorum -
YORUMLAR
 • RİZELİ   11-12-2017 07:58

  BAŞKAN ZOR GELDİYSE BIRAK VALLA ÜZÜLMEYECEĞİZ

 • gundogdu halkı   06-12-2017 17:09

  bızım gundogduda esnaf tamamıyla sokakta ve yedıgımız meyve fare kedı vb toz gıbı unsurlarlan başbaşayız gelıp kış dıyen yoookkk

 • erdoğan   06-12-2017 12:41

  Bırak yaya kaldırımları; Rize de esnaf araç yoluna inmiş durumda. Bazı dükkanların önünde parkomatlı bölgeler dahil yola esnaf denen işgalciler dubalar veya başka malzemeler koyuyor. yaya kaldırımını da araç yolunu da zaptediyor. Belediye, Trafik emniyeti ne iş yapar? Korkarlar mı? da dokunamazlar. Gücü yetenler, adil olduklarını söyleyenler! haydi düzeltin bakalım........

 • Ali Veli KONYA   06-12-2017 07:17

  Kale yolu karşısı mevlana fırın yanında bir market "akyıldız" sanırım 40 yıldır aynı işgal aynı terane , son dönemdeki çalışmalarda biraz geri çekilmiş gibi , ancak mesai bitiminde tatil günlerinde yine kaldırıma taarruz etmekteler. Bunların bildiklerini halktan saklıyorlar mı acaba. yoksa bunlara cezai işlem yapılmasını engelleyen bir durumları mı var. Halk olarak ne yapmalıyız . Sayın yetkililerin paylaşmasında fayda görüyorum. Saygılarımla ...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE