Ana Sayfa  /  RİZE  /  Rize'de "15 Temmuz Şehitler Anıtı" Yapılacak
  • Facebook da Paylaş
Rize'de "15 Temmuz Şehitler Anıtı" Yapılacak
  • 22-11-2016
  • 1 yorum
Rize Belediyesince yürütülen "15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı Projesi" kapsamında "15 Temmuz Şehitleri Anıtı" yapılacak.
Rize Belediyesince yürütülen "15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı Projesi" kapsamında "15 Temmuz Şehitleri Anıtı" yapılacak.
 
Bursa Büyükşehir Belediyesince yapımı üstlenilen ve 9 milyon 438 bin liraya mal olacak "15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı Projesi" çalışmalarına başlandı.
 
İki aşamalı inşa edilecek projenin yapılacağı alan çevrelenirken, alana Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında şehit olanlar anısına "15 Temmuz Şehitleri Anıtı" yapılmasına karar verildi.
 
Yapımı planlanan çay bardağı figürü kaldırılarak yerine 15 Temmuz Şehitleri Anıtı'nın konulduğu proje örneği, alandaki proje tabelasına yerleştirildi.
 
Anıtın yapımına, alanda bulunan Atatürk heykelinin Valilik önüne taşınmasının ardından başlanacağı öğrenildi.
 
Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, konuya ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk heykelinin Valilik önündeki tören alanına taşınacağını, yerine ise 15 Temmuz Şehitleri Anıtı konulacağı bildirdi.
 
 
Etiketler : Rize'de - "15 - Temmuz - Şehitler - Anıtı" - Yapılacak -
YORUMLAR
  • kadir   23-11-2016 09:21

    altına da otopark edilsin 2-3 katlı rize araba park sıkıntısından geçilmiyor.güzel rizem araba çöplüğü gibi durmaya inmeye yer yok

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE