Ana Sayfa  /  RİZE  /  Rize'de FETÖ iddianamesi kabul edildi
  • Facebook da Paylaş
Rize'de FETÖ iddianamesi kabul edildi
  • 05-07-2017
  • 0 yorum
Rize'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında aralarında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'ın da bulunduğu 16 öğretim üyesi ve doktor hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi.
Rize'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında aralarında  Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr.  Arif Yılmaz'ın da bulunduğu 16 öğretim üyesi ve doktor hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi.
 
Rize  Cumhuriyet Başsavcılığı, Prof. Dr.  Dursun Ali Şahin ve Doç. Dr.  Mehmet Bostan hakkında "silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek" suçundan 10 yıldan 15 yıla, aralarında eski  Rektör Yılmaz'ın da bulunduğu diğer 14 sanık hakkında ise "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlarından 5 yıldan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istemiyle 40 sayfalık iddianame hazırladı.
 
Rize 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianame doğrultusunda, darbe girişimi soruşturması kapsamında tutuklu 16 sanığın yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.
 
İddianamede, ilk 20 sayfalık bölümde örgütün yapısı ve işleyişi anlatılırken, Bostan ve Şahin'in örgüte finansal destek sağlamak adına üniversite çalışanlarını ve öğretim üyelerini organize ettiği, örgüte destek sağladıkları ve örgütle bağlantılarını kurdukları bilgisi yer aldı.
 
Yılmaz'ın ifadesinde, örgüte üye olmadığı ve destek sağlamadığını belirttiği, görev aldığı dönem içinde üniversitenin gelişimi için katkı verdiği, darbeyi ailesinden öğrendiğini ve hiçbir şekilde destek vermediğini iddia ettiği vurgulandı.
Etiketler : Rize'de - FETÖ - iddianamesi - kabul - edildi -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE