Ana Sayfa  /  RİZE  /  Rize'deki Atatürk Heykelinin Tören Alanına Taşınması
  • Facebook da Paylaş
Rize'deki Atatürk Heykelinin Tören Alanına Taşınması
  • 28-12-2016
  • 0 yorum
Rize'de "Atatürk'ün manevi hatırasına hakaret" suçundan gözaltına alınan iki kişi, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Rize'de "Atatürk'ün manevi hatırasına hakaret" suçundan gözaltına alınan iki kişi, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
 
Kentte Atatürk heykelinin kaldırıldığı platform üzerine çıkarak Atatürk heykeline benzer şekilde poz veren, bu pozu sosyal paylaşım sitesinde paylaşan M.K. ile aynı görüntüyü kendi sayfasında paylaşan A.B'nin, "Atatürk'ün manevi hatırasına hakaret" suçundan başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına bulundukları Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri tamamlandı.
 
Adliyeye sevk edilen M.K. ve A.B, savcılıktaki ifadelerinin ardından sevk edildikleri mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
 
Rize meydan alanında bulunan Atatürk heykelinin, Rize Valiliği tören alanına taşındığı sırada Atatürk heykelinin kaldırıldığı platform üzerine çıkarak Atatürk heykeline benzer poz veren ve bu fotoğrafı kendi sosyal paylaşım sayfasında paylaşan M.K. ile M.K'nin paylaşımını "Aha yeni Atanız" şeklinde bir yazı ile yine kendi sosyal paylaşım sayfasında yayınlayan A.B. hakkında, 5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Kanunu gereğince "Atatürk'ün manevi hatırasına hakaret" suçundan Rize Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmıştı.
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE